Strona główna/Aktualności/Informacja dla osób wnioskujących o dowód osobisty

Informacja dla osób wnioskujących o dowód osobisty

Aktualności 22 Lutego 2019

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. będą miały warstwę elektroniczną. To zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych. Staramy się je skrócić do koniecznego minimum. 

 

WAŻNE: jeżeli złożą Państwo wniosek o nowy dowód osobisty przed 4 marca 2019 r., otrzymają go bez warstwy elektronicznej.

 

JEŚLI CHCĄ PAŃSTWO ZŁOŻYĆ WNIOSEK O DOWÓD PRZED 4 MARCA 2019 R.,  PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI.

 

Jeśli wniosek o dowód osobisty chcą Państwo złożyć online - zróbcie to możliwie jak  najszybciej.

Od środy 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączymy tę możliwość. Ponownie wnioski online będzie można składać od poniedziałku - 4 marca 2019 r.

 

Praktyczne wskazówki, gdy chcą Państwo załatwić sprawę przed 4 marca:

  • Składając wniosek - pamiętaj, aby go prawidłowo uzupełnić. Przede wszystkim sprawdź, jakie warunki powinno spełniać zdjęcie do dowodu.
  • WAŻNE! Jeśli Twoje zdjęcie będzie nieprawidłowe, urząd wezwie Cię do uzupełnienia wniosku (dostarczenia nowego zdjęcia). Dostaniesz wówczas wiadomość na swoją skrzynkę na ePUAP. Nie zwlekaj, możliwie szybko prawidłowo uzupełnij wniosek. Zrób to najpóźniej do piątku 1 marca do godz. 11.30. Jeśli nie zrobisz tego w tym terminie, wniosek o dowód będziesz musiała/ musiał złożyć ponownie.
  • Jeśli chcesz wiedzieć, czy urząd wezwał Cię do uzupełnienia wniosku, a nie sprawdzasz regularnie swojej skrzynki na ePUAP, możesz dostać powiadomienie także na swoją prywatną skrzynkę e-mail.
  • Składając wniosek online, wpisz swój numer telefonu - w razie konieczności urzędnik będzie mógł do Ciebie zadzwonić i wyjaśnić ewentualne wątpliwości.
  • Jeśli nie jesteś pewna/ pewien, czy Twoje zdjęcie spełnia wymagania lub masz jakiekolwiek inne wątpliwości, idź do urzędu i tam - po wyjaśnieniu wątpliwości z urzędnikiem - złóż wniosek.

 

Jeśli wniosek o dowód osobisty chcą Państwo złożyć w urzędzie - zróbcie to jak najszybciej.

WAŻNE! W piątek 1 marca od godz. 12.00, w związku z zaplanowanymi pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. 

 

Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości załatwienia również pozostałych spraw dotyczących dowodu osobistego - nie odbierze się gotowego, już spersonalizowanego dokumentu.

 

Przepraszamy za możliwe niedogodności.

Podobne wiadomości:

do góry