• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Informacja dla Mieszkańców - Debata nad Raportem o stanie Miasta

Informacja dla Mieszkańców - Debata nad Raportem o stanie Miasta

Aktualności 15 Maja 2020

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Bieruniu (28 maja) odbędzie się debata nad Raportem o stanie miasta za 2019 rok. Będą mogli w niej wziąć udział radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy Bierunia, którzy złożą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieruniu pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób (warunek ten wynika z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku - art. 28aa pkt 7).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 maja 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Bieruniu ul. Rynek 14, za pośrednictwem operatora pocztowego (liczy się data wpływu do Urzędu - w godzinach pracy Urzędu) lub „skrzynki podawczej”, mieszczącej się przy wejściu głównym do Urzędu - od strony Rynku. Skrzynka podawcza jest dostępna w godzinach pracy Urzędu.  

 

 

Kontakt do Biura Rady Miejskiej: tel. 32 708 09 25, email:

 

Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu w debacie nad Raportem o stanie Miasta wg kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia. Przewidziane jest wystąpienie maksymalnie 15 mieszkańców (warunek ten wynika także z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku - art. 28aa pkt 8), a o możliwości zabrania głosu decyduje kolejność zgłoszeń.

Treść raportu można znaleźć:

  • na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bieruniu w zakładce: Raport o stanie Miasta

 

 

Ze względu na ogłoszony w kraju stan epidemii oraz prowadzenie Sesji Rady Miejskiej w Bieruniu w formie zdalnej, za pośrednictwem komunikatora MS Teams - udział Mieszkańców w debacie zapewniony będzie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu, przy ul. Rynek 14, w wyznaczonym na tę okoliczność, stanowisku komputerowym.

Podobne wiadomości:

do góry