• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Etap I Budżetu Obywatelskiego 2022 - FINISZUJEMY!

Etap I Budżetu Obywatelskiego 2022 - FINISZUJEMY!

Aktualności 4 Sierpnia 2021

Trwa szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Na składanie projektów czas macie do 8 sierpnia (niedziela) jeśli wybierzecie opcję online lub do 6 sierpnia (piątek), jeśli wybierzecie wersję papierową wniosku. Nie zwlekajcie! #RazemZmieniamyBieruń

Inicjatywa ta wróciła po rocznej przerwie i przeprowadzona zostaje w Bieruniu już po raz szósty. Mieszkańcy do wykorzystania mają 400 000 złotych - połowę tej kwoty na projekty ogólnomiejskie (duże), a drugą połowę na projekty mniejsze, realizowane w danym rejonie miasta.

Uruchomiona została odświeżona platforma internetowa do obsługi Budżetu Obywatelskiego: www.bierun.budzet-obywatelski.org. Pracownicy Urzędu Miejskiego są w pełnej gotowości, by służyć Wam poradą, wsparciem i wiedzą. Zachęcamy do zadawania pytań i podejmowania przemyśleń na temat tego, jak rozwinąć i ulepszyć nasze miasto.

 

BO

Czytaj również:

 

 

Ty i Twoi sąsiedzi, a także przyjaciele możecie zmieniać swoje otoczenie dzięki idei Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie możecie realizować własne pomysły, aby tworzyć miasto marzeń.

Projekty składać można w dwóch kategoriach:

  • Projektem o charakterze ogólnomiejskim dotyczącym ogółu mieszkańców całego miasta, a więc projektem dużym jest projekt, którego szacunkowy koszt realizacji mieści się w zakresie kwoty od 80 000 do 200 000 zł.
  • Projektem o charakterze ogólnomiejskim dotyczącym określonego rejonu miasta (małym) jest projekt, którego szacunkowy koszt realizacji jest niższy niż 80 000 zł.

Na składanie propozycji projektów mieszkańcy mają prawie 4 tygodnie: start 16 lipca, natomiast zakończenie tego etapu - 8 sierpnia.

 

bo

 

Po etapie weryfikacji złożonych wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego i po etapie ich prezentacji przez autorów na otwartych spotkaniach z zainteresowanymi mieszkańcami nastąpi głosowanie.

Etap głosowania trwać będzie przez 2 tygodnie - od 4 października do 17 października 2021 roku. Pod koniec października znane będą wybrane przez mieszkańców do realizacji projekty. Zostaną one wpisane do budżetu miasta na 2022 rok.

 

BO

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf UCHWAŁA NRVI/3/2021 RADY MIEJSKIEJ W BIERUNIU 284.3KB Plik: UCHWAŁA NRVI/3/2021 RADY MIEJSKIEJ W BIERUNIU
pdf Zarządzenie w sprawie realizacji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia na 2022 rok wraz z załącznikami 0.91MB Plik: Zarządzenie w sprawie realizacji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia na 2022 rok wraz z załącznikami
pdf Zmiana zarządzenia 98.13KB Plik: Zmiana zarządzenia

Podobne wiadomości:

do góry