Strona główna/Aktualności/Dbajmy o czyste powietrze

Dbajmy o czyste powietrze

Aktualności 10 Grudnia 2018

Straż Miejska w Bieruniu apeluje do mieszkańców, by swoje domy ogrzewali wyłącznie opałem przeznaczonym do spalania w kotłach. Pamiętajmy, że dbając o czyste powietrze dbamy o zdrowie nas wszystkich.

To, czym oddychamy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety, często o tym zapominamy i nie zwracamy uwagi na jakość powietrza, którym oddychamy. A to ogromna nieodpowiedzialność, gdyż im w gorszym stanie jest otaczające nas powietrze, tym gorzej dla nas i dla naszego zdrowia. Dlatego też apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby swoje domy ogrzewali tylko i wyłącznie opałem do tego przeznaczonym. Dbanie o dobro wszystkich jest obowiązkiem każdego mieszkańca!

Ostrzegamy, iż w przypadku, gdy podczas kontroli funkcjonariusze Straży Miejskiej odkryją „nielegalny” wsad, właściciel ukarany zostanie mandatem!

Akcje kontroli pieców na terenie Bierunia prowadzone są systematycznie. W miesiącu listopadzie funkcjonariusze nałożyli kilka mandatów za palenie w piecu odpadami.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie zdrowego rozsądku i wystrzeganie się spalania materiałów "nielegalnych" i niebezpiecznych dla zdrowia!

do góry