• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/DZIEŃ ZIEMI 2021. Posadź z nami drzewo!

DZIEŃ ZIEMI 2021. Posadź z nami drzewo!

Aktualności 20 Kwietnia 2021

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej akcji sadzenia drzew w Bieruniu. By uczcić 30-lecie odzyskania przez Miasto Bieruń samorządności, w mieście zostanie w tym roku posadzonych 30 dębów. W czwartek, 22 kwietnia, o godzinie 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Krakowskiej zostanie uroczyście posadzony pierwszy z nich. Akcję zainauguruje Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Bieruniu.

 

Dzień Ziemi

 

 

Ponadto każdy mieszkaniec Bierunia, który zechce dołączyć do akcji i posadzić drzewo na własnej posesji, będzie mógł tego dnia bezpłatnie otrzymać sadzonkę. W godzinach 13.00-15.30 sadzonki będą rozdawane na Rynku i w okolicach starówki: przy markecie ATUT i przy SP nr 1 (w razie pytań dotyczących sadzonek prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 509 700 228).

 
 

Do udziału w wydarzeniu i odbierania sadzonek zapraszamy wszystkich mieszkańców! Sadzonki rozdawane będa do wyczerpania zasobów. Razem zazieleniamy nasze miasto!

Dlaczego drzewa są tak ważne?

 

 

Drzewo 2

 

Drzewo 4

 

drzewo 3

Podobne wiadomości:

do góry