• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Czyste Powietrze na plus

Czyste Powietrze na plus

Aktualności 28 Lipca 2022

Mamy dobrą wiadomość dla osób zamierzających skorzystać z popularnego programu „Czyste Powietrze”. Teraz na wymianę tzw. „kopciucha”, kompleksową termomodernizację wraz z wymianą okien i drzwi osoby o niskich dochodach dostaną dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyższą o 10 tysięcy złotych czyli maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 79 tysięcy złotych. Nowością jest również wprowadzone prefinansowanie, czyli możliwość otrzymania pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu.

Nowe wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze Plus + można składać od 15 lipca. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy będą ubiegać się o dotację na wymianę starego pieca  węglowego oraz ocieplenie domu i zadeklarują chęć skorzystania z dodatkowych warunków związanych prefinansowaniem inwestycji otrzymają płatność zaliczkową na konto wykonawcy w wysokości 50% przyznanej wartości dotacji, zgodnie z maksymalnymi poziomami dofinansowania oraz warunkami Programu. Skrócony ma być również termin rozpatrzenia wniosku do 14 dni.

 

czyste

Po zakończeniu przedsięwzięcia właściciel remontowanego domu będzie zobligowany do złożenia końcowego wniosku o płatność, zawierającego ostateczne faktury, protokoły odbioru, które będą dokumentowały wykonanie całości inwestycji oraz potwierdzały uregulowanie wkładu własnego przez beneficjenta. Rozpatrzenie wniosku o płatność przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach wraz z wypłatą pozostałych pieniędzy z dotacji, powinno nastąpić w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku o dofinansowanie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub skorzystać z bezpłatnej pomocy przy ubieganiu się o dotację, skontaktuj się z naszym Ekodoradcą pod nr tel.: (32) 708 09 64 lub z Gminnym Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym Programu „Czyste Powietrze” działającym w Urzędzie Miejskim w Bieruniu, ul. Rynek 14,  tel. (32) 708 09 85, (32) 708 09 86.

 

 

czyste

Podobne wiadomości:

do góry