• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Burmistrz Bierunia wziął udział w debacie pt.: KONIEC Z KOPCIUCHAMI!

Burmistrz Bierunia wziął udział w debacie pt.: KONIEC Z KOPCIUCHAMI!

Aktualności 4 Marca 2021

Stowarzyszenie BoMiasto wspólnie z portalem internetowym Śląska Opinia zorganizowało debatę z samorzadowcami na temat walki gmin o czyste powietrze. Jednym z uczestników debaty był Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica. Zachęcamy do odsłuchania lub obejrzenia debaty!

KLIKNIJ TUTAJKLIKNIJ TUTAJ

 

 

FRAGMENT RELACJI Z DEBATY

Obowiązek pozbycia się kopciuchów zapoczątkował kolejne zmiany w gminach. Burmistrz Krystian Grzesica jako przykład podał bieruńskie zielone kontrole. - Strażnik Miejski i pracownik Wydziału Środowiska i Rolnictwa wchodzą do domów i sprawdzają kto czym pali, jaki mają piec, ale przy okazji czy prawidłowo została wypełniona deklaracja śmieciowa i czy mieszkańcy segregują śmieci - wyjaśnia burmistrz. - Naszym celem podczas tych kontroli jest edukacja: rozdajemy ulotki i informujemy o programach, z których mieszkańcy mogą korzystać - dodaje burmistrz Grzesica. Aby dowiedzieć się więcej ZOBACZCIE DEBATĘ!

 

 

Kopciuchy to ogromny problem, z którymi borykają się samorządy. Jak wygląda realna walka ze smogiem w gminach? Czy władze centralne pomagają samorządom w rozwiązaniu tego problemu i czy łatwo namówić mieszkańców do wymiany pieców na ekologiczne? O walce ze smogiem w gminach rozmawiali uczestnicy debaty „Koniec palenia węglem w piecach na Śląsku. Czy jesteśmy na to gotowi?”, w tym Burmistrz Krystian Grzesica.

 

Podobne wiadomości:

do góry