Strona główna/Aktualności/Bryłka węgla kamiennego od GZM dla Bierunia

Bryłka węgla kamiennego od GZM dla Bierunia

Aktualności 19 Października 2018

18 października gościliśmy w Bieruniu Grzegorza Podlewskiego, wiceprzewodniczącego Górnośląsko -Zagłębiowskiej Metropolii, który przybył do naszego Urzędu Miejskiego, by podziękować Burmistrzowi Krystianowi Grzesicy w imieniu zarządu GZM za owocną współpracę. Burmistrz otrzymał z jego rąk pamiątkową statuetkę w kształcie bryłki węgla. Miało to symbolizować fakt, że nasze miasto jest kamieniem węgielnym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bieruń jest nie tylko częścią składową Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii, ale jej ważnym ogniwem. Inicjuje rozmaite przedsięwzięcia w ramach istniejących struktur GZM i aktywnie udziela się na wielu płaszczyznach. Przykładem tego jest Konferencja pt.: "Małe Gminy w Metropolii - wizja rozwoju turystyki weekendowej", która odbyła się 26 września w Bieruniu i którą nasze miasto organizowało wspólnie z GZM.

Całą konferencję obejrzeć można kilkając TUTAJ.

Wizyta wiceprzewodniczącego GZM w Bieruniu

 Wizyta wiceprzewodniczącego GZM w Bieruniu Wizyta wiceprzewodniczącego GZM w Bieruniu Wizyta wiceprzewodniczącego GZM w Bieruniu dyplom

Dziś nie ma wątpliwości co do tego, że wejście w struktury Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii było bardzo dobrą decyzją. Dzięki członkostwu w tej wspólnocie miast i gmin, w ciągu minionych 10 miesięcy w naszym mieście zrealizowane zostały trzy duże inwestycje. Kolejne ciekawe przedsięwzięcia są na etapie wdrażania.

Co udało się zrealizować?

  • W ostatnich tygodniach oddaliśmy do użytku mieszkańców dwa piękne parkingi samochodowe - na ulicy Licealnej i na ulicy Granitowej, które wybudowane zostały przy udziale środków pochodzących z Funduszu Solidarności Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii.
  • Dwa tygodnie temu skończyliśmy budowę drugiego odcinka strategicznej z punktu widzenia rozwoju terenów inwestycyjnych drogi - ulicy Strefowej, który również współfinansowany był ze środków Metropolitalnych.
  • Zalet i korzyści wynikających z przynależności do Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii jest wiele. Dla przykładu podajmy jeszcze dwie:
    • Już wkrótce w Bieruniu wdrożony zostanie System Roweru Metropolitalnego, dzięki któremu zainstalujemy stacje wypożyczalni rowerów oraz wybudujemy sieć dróg rowerowych łączących Miasto Bieruń z sąsiednimi gminami. 
    • Ponadto warto przypomnieć, że od początku tego roku, dzieci do 16. roku życia jeżdżą autobusami za darmo!
do góry