Strona główna/Aktualności/Bieruński akcent na czeskim jarmarku

Bieruński akcent na czeskim jarmarku

Aktualności 16 Września 2018

W sobotę, 15 września mieszkańcy Bierunia wyruszyli do Moravsky'ego Berouna na jarmark. Jarmarczna impreza jest tradycyjnym corocznym wydarzeniem, na które od lat jeżdżą nasi mieszkańcy zapraszani przez włodarzy naszego czeskiego partnerskiego miasta.

W sobotę o poranku mieszkańcy naszego miasta wyruszyli do Moravsky'ego Berouna na doroczny jarmark. Tym razem jednak rola naszej społeczności nie ograniczała się tylko do "zwiedzania" tamtejszych straganów... Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, we współpracy z Urzędem Miejskim wystawiły bowiem na rynku stoisko gastronomiczne, na którym serwowały mieszkańcom Moravsky'ego Berouna specjały śląskiej kuchni. I tym sposobem, od godziny 10.00 rano Czesi kosztowali śląskich klusek, modrej kapusty i rolad, a także żurku oraz śląskiego kołocza. Miały ręce pełne roboty ponieważ aż do godziny 14.00 przed bieruńskim stoiskiem ustawiała się kolejka chętnych.

Nasze mieszkanki częstowały również bieruńskimi całuskami i cynamonkami.

Wspaniałą niespodziankę przygotowały dla mieszkańców Moravsky'ego Berouna dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Bieruńska", które w trakcie trwania jarmarku wystąpiły na rynku z bardzo ciekawym programem artystycznym. Zaprezentowały oczywiście śląskie utwory, ktore wywarły na naszych gospodarzach ogromne wrażenie.

Przypomnijmy, że w tym roku świętujemy jubileusz XX-lecia współpracy między Bieruniem i Moravskym Berounem. Z tej też okazji, podejmujemy różnego rodzaju inicjatywy, które zaciśniają więzi, pozwalają jeszcze lepiej poznać się wzajemnie i wzmacniają naszą przyjaźń.

do góry