Strona główna/Aktualności/Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w Bijasowicach

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w Bijasowicach

Aktualności 14 Września 2018

We wtorek, 11 września odbyło się posiedzenie Zespołu Roboczego ds. bezpieczeństwa powodziowego na obszarze Bijasowic. Członkowie Zespołu zapoznali się z postępem prac przy budowie przepompowni i rurociągu tłocznego.

Tym razem posiedzenie było wyjazdowe. Członkowie Zespołu wizytowali miejsca najbardziej newralgiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa powodziowego dla Bijasowic. Byli na miejscu budowy przepompowni w Bijasowicach, zbiornika retencyjnego i rurociągu tłocznego mającego za zadanie odprowadzanie wody opadowej z terenu zagrożonego bezpośrednio do Wisły.

Oceniono, że postęp robót zgodny jest z harmonogramem prac zatwierdzonym przez PGG Sp. z o.o. czyli inwestora, na zlecenie którego realizowane jest zadanie.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 24 miesięcy od podpisania umowy. Dotychczas wybudowano już 634,5 metra samego rurociągu. 200 m.b. jest zgrzane i będzie zabudowywane w przyszłym tygodniu.

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Gminy Bieruń, Komendy Miejskiej PSP w Tychach oraz PGG Sp. z o.o. Do prac zespołu zaproszono również przedstawicieli BPIK Sp. z o.o. oraz PGW „WODY POLSKIE”.

W posiedzeniu Zespołu, który został powołany 29 czerwca 2017 r. uczestniczył również Burmistrz Miasta Krystian Grzesica.

do góry