Strona główna/Aktualności/Bieruńscy Seniorzy świętowali

Bieruńscy Seniorzy świętowali

Aktualności 2 Października 2018

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (ang. International Day of Older Persons) to święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Rok 1999 został ogłoszony na świecie Międzynarodowym Rokiem Seniorów pod hasłem „Społeczeństwo otwarte dla wszystkich pokoleń".

W Polsce Dzień Seniora obchodzony jest od 1999 roku. Święto to przypada na 1 października. W tym roku obchodzone jest już po raz 20.

Bieruńscy Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodzili swoje święto we wtorek, 2 października w Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarczym "Remiza". Na swoje spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Bierunia i radnych miejskich.

Warto również wspomnieć, że tydzień tymu - 25 września, Seniorzy z bieruńskiego PZERI świętowali okrągłe rocznice urodzin swoich członków. Z tej okazji spotkali się w Zajeździe Jajosty na wspólnym obiedzie i słodkim poczęstunku.

Wszystkim Seniorom mieszkającym w Bieruniu składamy najlepsze życzenia z okazji Ich święta. Życzymy zdrowia, pomyślności i wielu radosnych chwil.

 

 

do góry