• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Bierunianka, Joanna Podedworny Wicemistrzynią Europy U-17 w badmintonie

Bierunianka, Joanna Podedworny Wicemistrzynią Europy U-17 w badmintonie

Aktualności 13 Września 2021

Znakomite wieści napłynęły do nas ze Słowenii. Zawodniczka UKS Unia Bieruń została wczoraj Wicemistrzynią Europy do lat 17 w badmintona. To historyczny sukces dla polskiego młodzieżowego badmintona. Przypomnijmy, że dwa lata temu na tej samej imprezie bierunianka zdobyła brąz. Jest obecnie najbardziej utytuowaną badmintonistką w Bieruniu.

Joanna Podedworny na tegorocznych ME U-17 rozegrała kilka doskonałych spotkań. Wczoraj mecz finałowy przegrała z Bułgarką Kaloyaną Nalbantovą. Gratulujemy wspaniałego srebra.

 

Podedworny

Joanna Podedworny urodziła się w 2005 roku. Od kilku lat jest stypendystką sportową Miasta Bierunia.12 września otrzymała nagrodę sportową Burmistrza Miasta Bierunia w kategorii SPORTOWIEC ROKU. Na dożynkowej scenie, symboliczny dyplom odebrała w jej imieniu mama.

 

UKS Unia Bieruń to klub badmintonowy z wieloletnią tradycją. Od ponad 10 lat specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży. Prowadzi grupy rekreacyjne i wyczynowe. Zawodnicy tego klubu to wielokrotni mistrzowie Polski i medaliści mistrzostw Europy. Joanna Podedworny jest obecnie niekwestionowaną gwiazdą UKS Unii Bieruń i wzorem do naśladowania dla młodszych koleżanek i kolegów.

 

Podedworny

 Joanna Podedworny na drugim stopniu podium

 

Podobne wiadomości:

do góry