• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bieruń w projekcie Hack the Climate

Bieruń w projekcie Hack the Climate

Aktualności 17 Listopada 2023

Bieruń aktywnie angażuje się w 'Hack the Climate' - projekt, który łączy polskie i norweskie miasta w celu znajdowania innowacyjnych rozwiązań dla klimatu . W ostatnich dniach października, bieruńscy urzędnicy brali udział w warsztatach w Warszawie. Razem z innymi samorządami koncentrowali się na szukaniu rozwiązań dla klimatycznych wyzwań.

Konsultacje podczas warsztatów Service DesignKonsultacje podczas warsztatów Service Design. Zespół Bierunia.

Podczas warszawskich warsztatów zespół z Bierunia, wraz z przedstawicielami z 12 polskich i 4 norweskich miast, intensywnie pracował nad rozwijaniem zgłoszonych pomysłów. Celem było opracowanie podejść, które sprzyjają innowacjom i stwarzają interesujące wyzwania dla drugiego etapu projektu - wirtualnego hackathonu.

Warsztaty Service Design w WarszawieWarsztaty Service Design w Warszawie - praca na bieruńskiej makiecie.

Idea programu "Hack the Climate" to więcej niż projekt - to ruch ku zrównoważonej przyszłości. Obejmuje to nie tylko redukcję zanieczyszczeń, ale i optymalizację zasobów naturalnych oraz innowacje w mobilności miejskiej.

Co to oznacza dla Bierunia?

- Bieruń stoi przed wyzwaniem transformacji: od górnictwa do ekonomii odporniej na zmiany klimatyczne - mówi Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. - Nasze miasto dąży do bycia przyjaznym dla środowiska i przyszłych pokoleń. Chcemy poszerzyć bazę ekonomiczną niezwiązaną z górnictwem, a jednocześnie udoskonalić komunikację z instytucjami miejskimi i zaangażowanie mieszkańców w projektowanie naszej przestrzeni.

Bieruńscy urzędnicy będą teraz współpracować z programistami, aby stworzyć projekt aplikacji, która uprości zrozumienie lokalnych wyzwań ekologicznych. Pomoże także identyfikować nowe możliwości rozwoju dla Bierunia. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli mieć większy wpływ na przyszłość miasta.

Warsztaty Service Design w Warszawie, Weronika Wesołowska, Ekspertka w zespole PFR dla MiastWarsztaty Service Design w Warszawie, Weronika Wesołowska, Ekspertka w zespole PFR dla Miast

Co dalej?

Kolejny krok to zaplanowany na koniec listopada wirtualny hackathon, gdzie wypracowane na warsztatach pomysły i wyzwania zostaną przekształcone w konkretne rozwiązania. Jeżeli aplikacja przygotowywana  dla Bierunia przez zespół złożony z programistów wygra konkurs, projekt zostanie skierowany do realizacji.

Więcej informacji TUTAJ

Podobne wiadomości:

do góry