• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Akademia talentów w Bieruniu

Akademia talentów w Bieruniu

Aktualności 7 Października 2019

Bieruńska Akademia Piłkarska GOL, działająca od 2011 roku, zbiera owoce swej pracy - jej wychowankowie trafiają do najlepszych klubów w kraju. Tym dokonaniem mogą poszczycić się Kacper Duda (2004) oraz Kacper Szmidt (2003) - obydwaj stawiający pierwsze piłkarskie kroki w bieruńskim GOL'u.

 

Kacper Duda to niekwestionowany talent - uczestnik stażu piłkarskiego w Barcelonie, powoływany do śląskiej Kadry Młodych Orłów, obecnie reprezentant Polski U-16. Kacprem interesowało się wiele klubów - ostatecznie znalazł się w Wiśle Kraków gdzie bierze udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Warto śledzić karierę młodego bierunianina - w ostatnim meczu towarzyskim z Turcją, wygranym 3:2, odnotował 60 minut.

 


Kacper Szmidt przechodząc do Jagiellonii Białystok oddał kapitańską opaskę w GOL'u. Jest zawodnikiem chwalonym przez trenerów za pracowitość i profesjonalne podejście do treningu. Obecnie zalicza w Jagiellonii pierwsze minuty w rozgrywkach juniorskich. Jest zakontraktowany w Jadze na 3 lata.

 

 

Czy nasi młodzi sportowcy pójdą śladami Macieja Iwańskiego? Bardzo prawdopodobne. Obecnie mają wszystko, by zajść bardzo daleko.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry