• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/AKTUALIZACJA: Jak działają bieruńskie placówki oświatowe?

AKTUALIZACJA: Jak działają bieruńskie placówki oświatowe?

Aktualności 26 Października 2020

W całej Polsce drastycznie pogarsza się sytuacja epidemiczna. Również w Bieruniu  przybywa osób zakażonych koronawirusem - na dzień dzisiejszy są to 53 osoby. Pojedyńcze przypadki zachorowań potwierdzono również w obu bieruńskich podstawówkach. Jak od jutra działać będą placówki oświatowe w Bieruniu? Szczegóły poniżej.

AKTUALIZACJA - 26 października:

  • Kolejnych czterech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 ma koronawirusa

Dzisiaj, 26 października otrzymaliśmy przykrą wiadomość o potwierdzeniu obecności koronawirusa u kolejnych 4 nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowa nr 1 w Bieruniu. Ponieważ osoby te nie miały na tyle bliskiego kontaktu z uczniami, ani innymi pracownikami szkoły, by mogło dojść do dalszych zarażeń, decyzją SANEPIDu nikt nie został skierowany na kwarantannę.

 

  •  Koronawirus w Przedszkolu nr 2

W sobotę otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z nauczycieli Przedszkola nr 2 w Bieruniu - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

AKTUALIZACJA - 22 października:

  • Dwa nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu

W dniu 22 października Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 u dwóch nauczycieli (uczących przy w budynku przy ulicy Licealnej).

W związku z tym nauczyciele oraz grupa chłopców z klas 6c i 6d oraz grupa chłopców z klas 8c i 8d zostali objęci kwarantanną do dnia 26 października. Przypomnijmy, że od wczoraj wszyscy uczniowie klas VI-VIII (uczący sie w budynku przy ulicy Licealnej) przebywają na nauczaniu zdalnym.

 

  • Dwa nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu

W dniu 22 października w Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego odnotowano 2 przypadki zarażenia koronawirusem. W jednym przypadku jest to nauczyciel uczący w budynku przy ul. Warszawskiej 294, drugi przypadek to uczennica klasy VIII a również z budynku przy ul. Warszawskiej 294.

W związku z powyższym, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, od jutra, tk. od 23 października uczniowie klasy 7a i 8a przebywać będą na kwarantannie i realizowane dla nich będzie nauczanie zdalne.

Klasa 8a na kwarantannie będzie do 26 października.

Klasa 7a na kwarantannie będzie do 29 października.

 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

Dziś, 21 października Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu uzyskała informację, że uczeń klasy 7d otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. W związku z tym dwie klasy VII, to jest 7c i 7d, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, od jutra przechodzą na zdalne nauczanie i pozostawać będą w domu. Rodziny tych uczniów nie zostały poddane kwarantannie.

Dyrektor SP1 - uzyskując pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz zgodę Organu Prowadzącego -  podjęła decyzję o przejściu szkoły na nauczanie hybrydowe od 22 października do 31 października 2020r.

Klasy I - V (budynek przy ulicy Krakowskiej) pozostają w nauczaniu stacjonarnym, natomiast klasy VI - VIII (budynek przy ulicy Licealnej) przechodzą na nauczanie zdalne. Dla uczniów objętych zdalnym nauczaniem tj. klasy VI - VIII w szkole odbywać się będą tylko zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne ustalone w IPET-ach lub wynikające ze wskazań w opiniach.

Decyzja została podjęta po ocenie ilości absencji pracowników i uczniów pozostających na kwarantannie.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

 

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu odnotowano 2 przypadki zarażenia koronawirusem. W jednym przypadku jest to nauczyciel, który nie miał kontaktu z uczniami w okresie zarażania, drugi przypadek to uczeń klasy 7a (w budynku przy ul. Warszawskiej 294).

Sprawa została zgłoszono do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Czekamy na decyzje. Na obecną chwilę nauczanie odbywa się w systemie stacjonarnym.

 

PRZEDSZKOLA

Niewątpliwie dobrą wiadomością jest to, że na dzień dzisiejszy, tj. 21 października 2020 roku, u żadnego z dzieci uczęszczających do bieruńskich przedszkoli nie stwierdzono obecności koronawirusa. Na szczęście w przedszkolach nie stwierdzono również zarażeń wśród nauczycieli, ani pracowników administracji i obsługi.

Według danych na dziś, Dyrektorzy przedszkoli są w posiadaniu jedynie informacji o pozostawaniu osób na kwarantannie w związku z ich potencjalnym kontaktem z osobami zarażonymi - informacje te dotyczą zarówno dzieci i ich rodzin, a także pracowników przedszkoli.

 

 

Podkreślmy, że wszystkie działania na terenie jednostek podejmowane są w oparciu o obowiązujące przepisy prawa.

 

O ewentualnych zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować!

Podobne wiadomości:

do góry