• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Kalendarium

Wydarzenia w dniu 14 Czerwca 2024

Samorząd Został miesiąc na złożenie wniosku w Budżecie Obywatelskim

Data:
13 czerwca 2024

Trwa Budżet Obywatelski Miasta Bierunia 2025. Zapraszamy do udziału w pierwszym etapie tegorocznej edycji - w etapie składania wniosków. Do 14 lipca - mieszkańcy naszego miasta mają możliwość zgłaszania swoich propozycji projektów. Zachęcamy do działania!

 

info

 

Tegoroczny harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia będzie bardzo podobny do poprzednich. Na propozycje projektów czekamy do 14 lipca 2024 roku. Po etapie składania projektów - w drugiej połowie lipca i w sierpniu nastąpi weryfikacja merytoryczno-formalna złożonych wniosków. Propozycje projektów zakwalifikowane do dalszych etapów BO będą prezentowane na spotkaniach mieszkańców.

Spotkania te odbędą się w pierwszej połowie września i będą miały charakter otwarty. Ich celem będzie nie tylko możliwość przedstawienia założeń swojego projektu szerszej publiczności, ale również możliwość skonsultowania swojego projektu z innymi projektodawcami, a także z ekspertem oceniającym projekty. Po spotkaniu zaistnieje możliwość zmodyfikowania projektu - według wskazówek eksperta, sugestii mieszkańców lub innych projektodawców.

Po końca września zaprezentowana zostanie lista projektów w ich ostatecznym kształcie, która poddana zostanie pod głosowanie mieszkańców. Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 1 października - 13 października. Do końca października znane będą wyniki głosowania. Ich publikacja może nastąpić po 1 listopada.

 

 

info

 

Na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia przeznaczona jest kwota 800 000 zł.

Tak jak i w zeszłym roku zastosowany został podział na dwie kategorie projektów:

 • projekty ogólnomiejskie (duże) - na które przeznaczona jest kwota 250 000 zł
 • projekty małe (okręgowe) - na które przeznaczona jest kwota 550 000 zł

 

Propozycje projektów zgłaszać można w obu kategoriach.

 • Wartość projektu ogólnomiejskiego mieścić się musi w kwotach 80 000 zł - 250 000 zł.
 • Wartość projektu małego (okręgowego) musi być niższa niż 80 000 zł.

 

info

 

Jak złożyć wniosek?

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • elektronicznie - za pośrednictwem platformy internetowej bierun.budzet-obywatelski.org
 • tradycyjnie - za pośrednictwem formularza papierowego, który złożyć należy w kancelarii Urzędu Miejskiego lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Bieruniu, ul. Rynek 14, 43-150 Bieruń.

 

Pod linkiem znajdziecie treść Uchwały Rady Miejskiej i Zarządzenia Burmistrza Miasta Bierunia dotyczące regulaminu i zasad Budżetu Obywatelskiego:

 

 

Zatem działamy!


Kultura Spektakl pt.: "Poprawka"

Miejsce:
Kinoteatr JUTRZENKA
Data:
14 czerwca 2024
Godzina:
18:00

Zapraszamy na komedię autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. "Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej". Spektakl w wykonaniu TEATRU NA 5, grupy działającej przy Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

 

On - starszy mężczyzna po rozwodzie.Ona - piękna, pełna energii dwudziestodwuletnia dziewczyna. Co ich połączyło? Miłość? A może pieniądze? Może jeszcze coś innego? Czy znajomość młodej Kiki z blisko o 50 lat starszym Zygmuntem ma szansę na przetrwanie, gdy za ścianą stoi nadopiekuńcza córka Barbara? Do tego Adela, żona a nie-żona (bo rozwiedziona). I czego dotyczy tytułowa "poprawka"? Tego dowiedzą się widzowie spektaklu.

 

 

plakatWartka akcja, zabawne dialogi, ciekawa intryga, skrywane tajemnice i mnóstwo humoru z całą pewnością zapewnią dobrą rozrywkę!
Warto wspomnieć, że Teatr na 5 zdobył II miejsce podczas XII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA

 • GDZIE?: KT "Jutrzenka"/ ul. Spiżowa 4
 • KIEDY: 14 czerwca 2024
 • GODZINA: 18.00
 • BILETY: 10 zł,
  dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bieruniu - WSTĘP WOLNY  Scenariusz: Bożena Kupis-Kucharska
  Adaptacja sztuki za zgodą autorki scenariusza
  Reżyseria: Joanna Gieruszyńska, Andrzej Gieruszyński
  Scenografia - pomysł i wykonanie: Andrzej Gieruszyński

  Występują: Joanna Gieruszyńska, Kazimiera Podczaszy, Julia Golda, Joanna Konicka, Antoni Nocoń, Paweł Duda i Andrzej Gieruszyński.

do góry