• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Kalendarium

Wydarzenia w dniu 13 Czerwca 2024

Kultura Utopce wchodzą do gry

Miejsce:
Szczegóły na plakacie
Data:
11 czerwca 2024

Bieruński Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna nr 1 i 2 w Bieruniu realizuje w 2024 roku projekt, w ramach programu Partnerstwo dla Książki pt. „Utopce wchodzą do gry - kreatywnie o legendach i zabytkach Bierunia”.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia animacyjne i warsztatowe dla mieszkańców promujące lokalną architekturę, legendy o bieruńskich Utopcach oraz legendy i miasta polskie. Działania projektowe obejmować będą: spotkanie autorskie, warsztaty tworzenia gry wielkoformatowej, warsztaty plastyczne - tworzenie wizerunków Utopców na otoczakach, warsztaty kreatywnego pisania - tworzenie legend oraz ognisko w Rybaczówce.

 

plakat

Celem zadania jest zwiększenie dostępu do książki i zaproszenie do korzystania z oferty biblioteki nowych użytkowników. Ponadto zakłada on integrację międzypokoleniową oraz promocję dziedzictwa lokalnego.

Projekt został dofinasowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury w kwocie 11 000 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 17 720 zł.

Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od czerwca do października 2024 roku.


Samorząd Został miesiąc na złożenie wniosku w Budżecie Obywatelskim

Data:
13 czerwca 2024

Trwa Budżet Obywatelski Miasta Bierunia 2025. Zapraszamy do udziału w pierwszym etapie tegorocznej edycji - w etapie składania wniosków. Do 14 lipca - mieszkańcy naszego miasta mają możliwość zgłaszania swoich propozycji projektów. Zachęcamy do działania!

 

info

 

Tegoroczny harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia będzie bardzo podobny do poprzednich. Na propozycje projektów czekamy do 14 lipca 2024 roku. Po etapie składania projektów - w drugiej połowie lipca i w sierpniu nastąpi weryfikacja merytoryczno-formalna złożonych wniosków. Propozycje projektów zakwalifikowane do dalszych etapów BO będą prezentowane na spotkaniach mieszkańców.

Spotkania te odbędą się w pierwszej połowie września i będą miały charakter otwarty. Ich celem będzie nie tylko możliwość przedstawienia założeń swojego projektu szerszej publiczności, ale również możliwość skonsultowania swojego projektu z innymi projektodawcami, a także z ekspertem oceniającym projekty. Po spotkaniu zaistnieje możliwość zmodyfikowania projektu - według wskazówek eksperta, sugestii mieszkańców lub innych projektodawców.

Po końca września zaprezentowana zostanie lista projektów w ich ostatecznym kształcie, która poddana zostanie pod głosowanie mieszkańców. Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 1 października - 13 października. Do końca października znane będą wyniki głosowania. Ich publikacja może nastąpić po 1 listopada.

 

 

info

 

Na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia przeznaczona jest kwota 800 000 zł.

Tak jak i w zeszłym roku zastosowany został podział na dwie kategorie projektów:

 • projekty ogólnomiejskie (duże) - na które przeznaczona jest kwota 250 000 zł
 • projekty małe (okręgowe) - na które przeznaczona jest kwota 550 000 zł

 

Propozycje projektów zgłaszać można w obu kategoriach.

 • Wartość projektu ogólnomiejskiego mieścić się musi w kwotach 80 000 zł - 250 000 zł.
 • Wartość projektu małego (okręgowego) musi być niższa niż 80 000 zł.

 

info

 

Jak złożyć wniosek?

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • elektronicznie - za pośrednictwem platformy internetowej bierun.budzet-obywatelski.org
 • tradycyjnie - za pośrednictwem formularza papierowego, który złożyć należy w kancelarii Urzędu Miejskiego lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Bieruniu, ul. Rynek 14, 43-150 Bieruń.

 

Pod linkiem znajdziecie treść Uchwały Rady Miejskiej i Zarządzenia Burmistrza Miasta Bierunia dotyczące regulaminu i zasad Budżetu Obywatelskiego:

 

 

Zatem działamy!


Sport, rekreacja i turystyka PUCHAR LATA W SKATA

Miejsce:
Obiekt przy KS Unia Bieruń Stary, ul. Chemików
Data:
13 czerwca 2024
Godzina:
16:00

Kto ma ochotę pograć w SKATA?  Sekcja Skata działająca przy KS Unia Bieruń Stary serdecznie zaprasza na cykl rozgrywek skatowych organizowanych w ramach PUCHARU LATA...

Turnieje odbywają się w czwartki:
 • 13 czerwca
 • 20 czerwca
 • 27 czerwca
 • 4 lipca
 • 11 lipca
 • 18 lipca
 • 25 lipca
 • 1 sierpnia
 • 8 sierpnia
 • 22 sierpnia

o godzinie 16:00

w obiekcie KS Unia Bieruń Stary przy ulicy Chemików.
 
 
skat
 

 


do góry