• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

Wydarzenia w dniu 11 Czerwca 2024

Kultura Utopce wchodzą do gry

Miejsce:
Szczegóły na plakacie
Data:
11 czerwca 2024

Bieruński Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna nr 1 i 2 w Bieruniu realizuje w 2024 roku projekt, w ramach programu Partnerstwo dla Książki pt. „Utopce wchodzą do gry - kreatywnie o legendach i zabytkach Bierunia”.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia animacyjne i warsztatowe dla mieszkańców promujące lokalną architekturę, legendy o bieruńskich Utopcach oraz legendy i miasta polskie. Działania projektowe obejmować będą: spotkanie autorskie, warsztaty tworzenia gry wielkoformatowej, warsztaty plastyczne - tworzenie wizerunków Utopców na otoczakach, warsztaty kreatywnego pisania - tworzenie legend oraz ognisko w Rybaczówce.

 

plakat

Celem zadania jest zwiększenie dostępu do książki i zaproszenie do korzystania z oferty biblioteki nowych użytkowników. Ponadto zakłada on integrację międzypokoleniową oraz promocję dziedzictwa lokalnego.

Projekt został dofinasowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury w kwocie 11 000 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 17 720 zł.

Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od czerwca do października 2024 roku.


Kultura Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

Miejsce:
Dom Kultury REMIZA
Data:
11 czerwca 2024
Godzina:
10:00

Bieruński Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna nr 1 i 2 w Bieruniu zapraszają na spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem, autorem książki „BEBOK, HEKSA i inksi rzecz o śląskich strachach i straszkach”.

  • 11 czerwca 2024 o godz. 10:00 w DK Remiza /ul. Remizowa 19
  • Wstęp wolny!

 

plakat

Spotkanie w ramach projektu „Utopce wchodzą do gry - kreatywnie o legendach i zabytkach Bierunia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


do góry