• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

Wydarzenia w dniu 12 Maja 2023

Kultura Bezgotówkowe kino objazdowe

Miejsce:
Dom Kultury GAMA
Data:
12 maja 2023
Wszystkich kinomaniaków czeka prawdziwa gratka!
Już maja do Domu Kultury  "Gama" zawita Bezgotówkowe Kino Objazdowe, które realizowane jest przez Outdoor Cinema w Partnerstwie Strategicznym z Fundacja Polska Bezgotówkowa. Akcja została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych wśród mieszkańców mniejszych miejscowości.
 
plakat
 

W programie aż 7 tytułów:

 
8:10
  • "Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!"
filmowa opowieść na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej, idealna okazja na pierwszy, niezapomniany seans w kinie dla najmłodszych.
/ bez ograniczeń wiekowych / czas trwania 45 min / CENA BILETU: 16 ZŁ NORMALNY, ULGOWY, RODZINNY; 12 ZŁ GRUPOWY /
 
 
9:00
  • "Szczęście Mikołajka"
familijny film przygodowy, pełen humoru, ciepła i życiowej mądrości. Opowieść o sile przyjaźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia.
/ bez ograniczeń wiekowych / czas trwania 85 min. /
 
 
10:30
  • "Wróżka Zębuszka"
film przygodowy. Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszka i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata.
/ dzieci 3+ / czas trwania 80 min. /
 
 
12:00
  • "Filip"
wojenny dramat w specjalnej, krótszej i starannie dobranej do grupy docelowej, edukacyjnej wersji filmu. Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której Sara i bliscy Filipa giną. Dwa lata później pracuje jako kelner w samym sercu hitlerowskich Niemiec, podając się za Francuza. Jednak tragiczne wydarzenia sprawiają, że jego starannie zbudowane życie rozpada się jak domek z kart.
/ 13+ / czas trwania 121 min. /
Wzruszający film na ważny temat
 
 
15:45
  • "Prawdziwe życie aniołów"
dramat inspirowany historią Krzysztofa Globisza i prawdopodobnie jedyny film, w którym aktor po udarze, cierpiący na afazję i paraliż, gra główną rolę.
/ 13+ / czas trwania 76 min. /
Świetne polskie kino
 
 
17:30
  • "Skołowani"
Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki w opowieści o miłości, która odmieni największego kłamcę. Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych.
/ 13+ / czas trwania 107 min. /
 
 
Mega HIT
19:30
  • "Air"
biograficzny film sportowy, nagrodzonego reżysera Bena Afflecka z Mattem Damonem w roli głównej. Wzruszająca opowieść o niekonwencjonalnym zespole pracowników, stawiających wszystko na jedną kartę, o nieidącej na żadne kompromisy matce i o sportowcu, który stanie się największym koszykarzem wszech czasów.
/ 13+ / czas trwania 112 min./

 


do góry