• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

Wydarzenia w dniu 9 Lutego 2023

Kultura Promocja księżki o Profesorze Janie Czempasie

Miejsce:
Dom Kultury GAMA
Data:
9 lutego 2023
Godzina:
17:00

Z PASJĄ I SERCEM. PROFESOR JAN CZEMPAS (1948-2019) - to tytuł książki autorstwa Grzegorza Sztolera, która właśnie się ukazała. Wydana została wspólnie przez Miasto Bieruń i Powiat Bieruńsko-Lędziński. W czwartek, 9 lutego, o godzinie 17:00, w Domu Kultury GAMA odbędzie się jej uroczysta promocja.

książka

Profesor Czempas urodził się w 1948 r. w Bieruniu, z którym pozostawał związany najpierw jako gorący orędownik samodzielności administracyjnej miasta, następnie członek Rady Miejskiej. Radny Sejmiku Województwa Śląskiego. Zasłużony na polu naukowym, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie. Autor licznych ekspertyz, publikacji na temat finansów miast i gmin. Za osiągnięcia społeczne i zawodowe odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej a także Nagrodą Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego Clemens Pro Publico Bono oraz uhonorowany tytułem Zasłużonego dla Miasta Bierunia.
 
  • Tytuł ukazał się w 4.rocznicę śmierci Profesora z pomysłu Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego - Bernarda Bednorza oraz Burmistrza Miasta Bierunia -  Krystiana Grzesicy.
  • Podczas spotkania promocyjnego można będzie nabyć książkę. Nastepnie książka dostępna będzie w gablocie sprzedażowej Urzędu Miejskiego (na parterze budynku, obok kancelarii).
 

do góry