Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 577.

 • Aktualności - 2018-09-22 Ku końcowi zmierza realizacja zadań Budżetu Obywatelskiego 2018 Aktualności 22 wrzesień

  Ku końcowi zmierza realizacja zadań Budżetu Obywatelskiego 2018

  Zdecydowana większość inwestycji wybranych do realizacji w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia została już zakończona. Ku szczęśliwemu finałowi zmierzają prace związane z budową lub modernizacją placów zabaw i siłowni "Pod chmurką".

 • Aktualności - 2018-09-22 Nietypowa akcja Jednostki OSP Czarnuchowice Aktualności 22 wrzesień

  Nietypowa akcja Jednostki OSP Czarnuchowice

  19 września na bieruńskim odcinku DK-44 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Czarnuchowice prowadzili nietypową akcję. Zatrzymywali do kontroli drogowej kierowców i udzielali im lekcji z pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja została zorganizowana w ramach "Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach".

 • Aktualności - 2018-09-22 Trwa instalacja oświetlenia ledowego na Osiedlu Chemików Aktualności 22 wrzesień

  Trwa instalacja oświetlenia ledowego na Osiedlu Chemików

  Na osiedlu Chemików trwają prace związane z instalacją nowoczesnego oświetlenia zewnętrznego typu LED. Ich koniec nastąpić ma w październiku. W ramach realizacji tej inwestycji na osiedlu Chemików zamontowanych zostanie 130 nowych opraw oświetleniowych.

 • Aktualności - 2018-09-22 Siłownia zewnętrzna na osiedlu Chemików oddana do użytku mieszkańców Aktualności 22 wrzesień

  Siłownia zewnętrzna na osiedlu Chemików oddana do użytku mieszkańców

  Zakończyły się prace związane z montażem urządzeń siłowni zewnętrznej. Jest to inwestycja zrealizowana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Nowo powstała siłownia "Pod chmurką" oddana już została do użytku mieszkańców. Prezentuje się znakomicie i bardzo dobrze służy użytkownikom.

 • Aktualności - 2018-09-21 Oczyszczono rowy kanalizacyjne w pobliżu ulicy Wawelskiej Aktualności 21 wrzesień

  Oczyszczono rowy kanalizacyjne w pobliżu ulicy Wawelskiej

  Zakończyły się roboty prowadzone przez PGG S.A.oddział KWK Piast-Ziemowit polegające na oczyszczeniu rowu odprowadzającego wody deszczowe oraz na wzmocnieniu skarpy.

 • Aktualności - 2018-09-20 Przebudowa skarpy na ulicy Mieszka I Aktualności 20 wrzesień

  Przebudowa skarpy na ulicy Mieszka I

  Na ulicy Mieszka I trwają roboty budowlane polegające na przebudowie skarpy. Nie jest to wprawdzie duża inwestycja - jej koszt to ponanad 43 tys. zł, ale jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców kilku posesji tej ulicy.

 • Aktualności - 2018-09-18 Trwa remont ulicy Ofiar Oświęcimskich Aktualności 18 wrzesień

  Trwa remont ulicy Ofiar Oświęcimskich

  Trwa gruntowna przebudowa i modernizacja drogi powiatowej - ulicy Ofiar Oświęcimskich w Bieruniu Nowym. Realizowane zadanie, którego inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński obejmie docelowo również remont ulicy Kosynierów, który ruszy już wkrótce.

 • Aktualności - 2018-09-17 Dobiega końca termomodernizacja budynku Domu Kultury "GAMA" Aktualności 17 wrzesień

  Dobiega końca termomodernizacja budynku Domu Kultury "GAMA"

  Ku końcowi zmierzają prace związane z termomodernizacją budynku Domu Kultury "GAMA" mieszczącego się przy ulicy Chemików 45. Już na początku października mieszkańcy będą mogli podziwiać końcowy efekt prac.

 • Aktualności - 2018-09-17 Parking na ulicy Węglowej już prawie gotowy Aktualności 17 wrzesień

  Parking na ulicy Węglowej już prawie gotowy

  Do końca tygodnia przewidziany jest termin oddania robót związanych z modernizacją parkingu samochodowego mieszczącego się wzdłuż ulicy Węglowej. Inwestycja ta polegała na wykonaniu nawierzchni miejsc postojowych i dróg manewrowych z betonowej kostki brukowej wzdłuż ulicy Węglowej, przy budynku mieszkaniowym - numery: 49-57.

 • Aktualności - 2018-09-16 Bieruński akcent na czeskim jarmarku Aktualności 16 wrzesień

  Bieruński akcent na czeskim jarmarku

  W sobotę, 15 września mieszkańcy Bierunia wyruszyli do Moravsky'ego Berouna na jarmark. Jarmarczna impreza jest tradycyjnym corocznym wydarzeniem, na które od lat jeżdżą nasi mieszkańcy zapraszani przez włodarzy naszego czeskiego partnerskiego miasta.

do góry