• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zrealizowaliśmy kolejną dużą inwestycję oświetleniową w Bieruniu

Zrealizowaliśmy kolejną dużą inwestycję oświetleniową w Bieruniu

Aktualności 3 Grudnia 2019

Inwestycje związane z modernizacją i wymianą oświetlenia ulicznego to jedno z priorytetowych zadań realizowanych przez gminę Bieruń. To jednocześnie bardzo rozległy projekt, który musi być realizowany etapami. Jednak coraz większa część miasta jest już oświetlona nowoczesnymi, energooszczędnymi lampami LED.

W listopadzie zakończyło się jedno z największych zadań tego rodzaju: „Modernizacja i rozbudowa sieci oświetlenia ulicznego w Bieruniu - osiedla domów jednorodzinnych, etap I”. Zainstalowanych zostało około stu nowych opraw ledowych, zarówno w starobieruńskiej, jak i nowobieruńskiej części - m.in. na ulicach Bratków, Narcyzów, Sportowej, Zuchowej, Budzyńskiej, Starowiślanej, Korfantego. Więcej na temat tego zadania napisaliśmy w sierpniu tego toku - KLIKNIJ I CZYTAJ.

 

 


Prace związane z wymianą oświetlenia na nowoczesne w technologii LED już się zakończyły. Gmina czeka teraz na założenie liczników przez firmę Tauron. Lada dzień nowe lampy będą już oświetlać powyższe ulice.

 


Zadanie to, za łączną kwotę ponad 730 tys. zł, zostało zrealizowane przy udziale środków pochodzących z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (wartość dofinansowania to 590 tys. zł). Więcej na ten temat przeczytać można TUTAJ.

 

W najbliższym czasie na ulicach, gdzie jest nowe oświetlenie ledowe, zostaną zdemontowane starte lampy, należące do spółki Tauron.

 

 

 

 

Wymiana oświetlenia pozwala na uzyskanie wymiernych efektów ekologicznych, związanych ze zmniejszeniem zużycia energii, a więc zmniejszeniem emisji m.in. CO2. Przełoży sie to oczywiście także na efekt ekonomiczny - obniżenie kosztów eksploatacji systemu oświetlenia ulicznego. Znacznie poprawi się również widoczność na powyższych drogach.

 

 

 

Na tym nie koniec działań Gminy w zakresie modernizacji oświetlenia ulicznego. Już w przyszłym roku rusza kolejne - tym razem ogromne zadanie - związane z instalacją lamp w technologii Led. W ramach inwestycji tej, na 23 ulicach Bierunia wymienionych zostanie łącznie blisko 400 punktów oświetleniowych. Więcej na ten temat napisaliśmy w lipcu tego roku - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ.

Przypomnijmy, że 16 września Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Śląskiego, na mocy której planowana inwestycja oświetleniowa Bierunia, o wartości ponad 1 milion 668 tysięcy złotych dofinansowana zostanie kwotą ponad 1 milion 386 tysięcy złotych, w ramach RPO WSL. KLIKNIJ TUTAJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

W kolejnych latach natomiast realizowane będa kolejne zadania oświetleniowe. Miasto Bieruń posiada bowiem gotową dokumentację projektową na modernizację oświetlenia zewnętrznego na kilkudziesięciu kolejnych ulicach naszego miasta. W nieodległej przyszłości sięgać będzie po następne środki zewnętrzne, by dalej sukcesywnie intalować oświetlenie ledowe w Bieruniu.

Na których ulicach wymienimy oświetlenie w kolejnych latach? KLIKNIJ I ZOBACZ

 

 

Czytaj także:

Podobne wiadomości:

do góry
top_baner