• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zakończył się etap składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024

Zakończył się etap składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024

Aktualności 27 Sierpnia 2023

Zakończyliśmy etap zbierania propozycji projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Przypomnijmy, że na składania wniosków Mieszkańcy mieli czas do 20 sierpnia. Obecnie trwa etap weryfikacji formalnej oraz merytorycznej złożonych wniosków. Jej wyniki znane będą do 8 września.

Łącznie złożonych zostało 20 wniosków z czego 12 przez platformę internetową, a 8 w inny sposób (drogą mailową, przez ePUAP, bądź sobiście w Urzędzie). Spośród zaproponowanych projektów 6 ma charakter ogólnomiejski (projekty duże), a 14 to projekty małe (o charakterze lokalnym).

 

grafika

Do 8 września potrwa etap weryfikacji wniosków. Propozycje projektów zakwalifikowane do dalszych etapów BO będą prezentowane na spotkaniach mieszkańców.

Spotkania te odbędą się w połowie września i będą miały charakter otwarty. Ich celem będzie nie tylko możliwość przedstawienia założeń swojego projektu szerszej publiczności, ale również możliwość skonsultowania swojego projektu z innymi projektodawcami, a także z ekspertem oceniającym projekty. Po spotkaniu zaistnieje możliwość zmodyfikowania projektu - według wskazówek eksperta lub według sugestii mieszkańców lub innych projektodawców.

Po końca września zaprezentowana zostanie lista projektów w ich ostatecznym kształcie, która poddana zostanie pod głosowanie mieszkańców. Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 2 października - 15 października. Do końca października znane będą wyniki głosowania.Ich publikacja może nastąpić po 1 listopada.

 

 

logo

 

PRZYPOMNIJMY: Na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia przeznaczona jest kwota 650 000 zł.

Tak jak i w zeszłym roku zastosowany został podział na dwie kategorie projektów:

  • projekty ogólnomiejskie (duże) - na które przeznaczona jest kwota 250 000 zł
  • projekty małe (okręgowe) - na które przeznaczona jest kwota 400 000 zł

 

 

Zapraszamy do śledzenia platformy internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiego - bierun.budzet-obywatelski.org. 

 

 

www

 

Wejdź na stronę WWW Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia i bądź na bieżąc

Podobne wiadomości:

do góry