Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie - Bieruń 2020

Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie - Bieruń 2020

Aktualności 16 Września 2020

Wrześniowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie w Bieruniu przeszły do historii. Z kilku powodów był to niezapomniany turniej. Po pierwsze - rozgrywany był w trudnym okresie pandemii z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Po drugie - po raz pierwszy w historii impreza rangi Mistrzostw Polski odbywała się w naszym mieście. Po trzecie - turniej miał rekordową jak na turniej młodzieżowy oglądalność w internecie (na kanale YouTube Badminton Polska było to ponad 31 tysięcy wyświetleń).

Organizatorem turnieju był klub UKS Unia Bieruń, który wsparty został przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Miasto Bieruń jako gospodarz wydarzenia poszczycić mogło się znakomicie przygotowanym obiektem. Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane były na najwyższym europejskim poziomie. Podkreślmy, że bierunianie zdobyli na nich w sumie 4 medale - złoto, srebro i dwa brązy. To rewelacyjny rezultat!

Złoty medal w grze podwójnej, grając w parze z Julią Piwowar, zdobyła Anna Czuchra. W grze pojedynczej, po bardzo zaciętym finałowym meczu, Ania minimalnie uległa swojej partnerce z debla i zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski.
Dwa brązowe medale, w grze pojedynczej i grze mieszanej (w parze z Michałem Melaniukiem) zdobyła Kinga Stokfisz.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików, to najważniejszy rangą turniej w kategorii młodzika (do lat 15) rozgrywany w naszym kraju. Pierwszy raz w historii Klubu UKS Unia Bieruń i Miasta Bierunia, impreza rangi Mistrzostw Polski rozegrana została na bieruńskich obiektach sportowych. W turnieju udział wzięli najlepsi polscy zawodnicy, a wśród nich bardzo mocna reprezentacja UKS Unia Bieruń. Łącznie do Bierunia przyjechało ponad 150 zawodników z ponad 30 klubów sportowych całej Polski.