• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu!

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu!

Aktualności 20 Grudnia 2022

Za nami przepiękny Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu! W weekend 17-18 grudnia bieruński rynek wypełnił się mnóstwem atrakcji, występami artystycznymi i świątecznym klimatem. Dziekujemy, że byliście z nami!

 

jarmarkMimo mrozu Rynek wypełnił się mieszkańcami i gośćmi

 

Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój - tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w miniony weekend.

Sobota była dniem handlowym - w naszym nastrojowym, jarmarcznym miasteczku korzystać można było z bogatej oferty przeróżnych stoisk rękodzielniczych oraz strefy gastronomicznej. Pogoda była piekna, wokół rynku pojawił się biały puch.

 

jarmarkPrzez dwa dni trwał handel m.in.: ozdobami świątecznymi

 

 

W niedzielę podczas Jarmarku podziwiać można było występy dzieci i młodzieży z bieruńskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych Bieruńskiego Ośrodka Kultury, które zaprezentowały swój świąteczny repertuar. Były to m.in.: Orkiestra Dęta PIAST, chóry Harmonia i Polonia, Zespół Folklorystyczny NOWOBIERUNIANKI, balety z domów kultury GAMA i TRIADA i wiele innych. Wieczorem odbył się koncert Kapeli Góralskiej KARPACKIE ZBÓJE.

To co zachwycało najbardziej to ogromna frekwencja! Bieruński Rynek - mimo mrozu - wypełniony był przez bieruńskie rodziny od godziny 14.00, aż do godzin wieczornych. Dostępna była także moc dodatkowych atrakcji - choinka oraz sanie Mikołaja, przy których setki mieszkańców i gości zrobiło sobie zdjęcie, warsztaty dekorowania pierników przygotowanych przez klasę gastronomiczną z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, warsztaty plastyczne z ozdób świątecznych oraz malowanie twarzy. W przerwie między występami wystawiony został spektakl dla dzieci pt. ‘’Rudi-opowieść zimowa’’ w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru STAŃCZYK.

 

jarmark                                      Burmistrz i Dyrektor BOK-u podziekowali właścicielom sani za ich udostepnienie i udekorowanie

 

W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego Prezes OSP Bieruń Stary Błażej Tomera oficjalnie podziękował Burmistrzowi Miasta Bierunia i Radzie Miejskiej za dofinansowanie przez Gminę nowego wozu strażackiego dla jednostki. A Burmistrz wraz z Dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury podziekowali małżeństwu z Bijasowic - Państwu Rogalskim za użyczenie i udekorowanie sań na potrzeby Jarmarku Bozonarodzeniowego. Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu to jednak przede wszystkim masa kolorowych kramów, straganów i innych stoisk, na których nie zabrakło lokalnych wyrobów, dzieł rękodzielniczych i świątecznych gadżetów. Było tez grzane wino i bieruńska katarynka!.

 

jarmark                                             Na scenie oglądac można było m.in.: wystepy dzieci z bieruńskich szkół i przedszkoli

 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie na bieruński rynek oraz za wspólne spędzenie niezapomnianego weekendu na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Bieruniu, w trakcie którego niezwykle odczuwalny był świąteczny klimat. Cieszymy się, że pogoda była piekna i w przedświąteczny czas nie zabrakło śniegu. Któż nie marzy o białych świątach!

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

 

 
 
do góry