• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Wymieniono wiaty autobusowe w ciągu ul. Warszawskiej.

Wymieniono wiaty autobusowe w ciągu ul. Warszawskiej.

Aktualności 18 Marca 2022

Zakończono prace związane z wymianą 7 wiat autobusowych w ciągu ul. Warszawskiej na odcinku od mostu na rzece Wiśle do ronda im. Strajku Górników KWK Piast 1981 r.

Wymieniono wiaty na przystankach „Bieruń Pętla” (1 wiata), „Bieruń Zabrzeg” (2 wiaty), „Bieruń Kościół” (1 wiata), „Bieruń Warszawska Skrzyżowanie” (1 wiata), „Bieruń Osiedle” (2 wiaty).

 

Wiata

 

Wymiana wiat realizowana jest w ramach współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Zarządem Transportu Metropolitalnego, który przeprowadził przetarg na zadanie „Dostawa i budowa wiat przystankowych” w imieniu gmin Bieruń, Bojszowy, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Knurów, Pyskowice, Sosnowiec oraz Tychy.

Koszt wykonanych prac to 88,5 tyś. zł, a Wykonawcą robót jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z siedzibą w Pilchowicach.

 

tablica

 Na roku 2023 zaplanowane są dalsze prace związane z wymianą wiat na terenie naszej gminy.  Wymienionych zostanie kolejnych siedem wiat na przystankach: „Bieruń KWK Piast”, „Bieruń Granitowa”, „Bieruń Zarzyna” oraz „Bieruń Ściernie”.

To już kolejne prace związane z unowocześnianiem systemu komunikacji publicznej na terenie Naszego Miasta. W roku ubiegłym uruchomiono System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystankach „Bieruń Plac Autobusowy”, „Bieruń Granitowa”, „Bieruń Osiedle” oraz Bieruń Warszawska Skrzyżowanie”.

W roku obecnym uruchomiona zostanie tablica systemu na przystanku „Bieruń KWK Piast”. Prace realizowane są przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią w porozumieniu z Gminą Bieruń.     

                        

tablicaTakie tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej montowane są przy przystankach w Bieruniu
i w całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

 

do góry