• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa przebudowa kanalizacji w Ścierniach

Trwa przebudowa kanalizacji w Ścierniach

Aktualności 14 Lipca 2023

Rozpoczęły się prace związane z budową i przebudową kanalizacji sanitarnej w Ścierniach. Przypomnijmy, że to jedna z większych inwestycji miejskich zaplanowanych na 2023 rok w Bieruniu. Łączna wartość zadania wynosi 4,5 mln z czego 95% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". W pierwszej fazie prace prowadzone są przy ulicy Marmurowej, dopiero w drugiej fazie przeniosą się w rejon ulicy Warszawskiej i ulicy św. Kingi. Planowo termin zakończenia inwestycji przypada w styczniu przyszłego roku. Prosimy kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności!

 

kanalizacja

 

W ramach inwestycji rozbudowana zostanie kanalizacja sanitarna w Ścierniach na dwóch odcinkach o łącznej długości 2,5 km. Jeden z nich znajduje się na ul. Marmurowej, gdzie do kanalizacji zostanie włączone nowe osiedle domów jednorodzinnych. Drugi odcinek objęty inwestycją znajduje się znajduje się w rejonie ul. Warszawskiej i ul. św. Kingi. Do kanalizacji zostaną włączone też budynki użyteczności publicznej, czyli Centrum Inicjatyw Gospodarczych, Komendą Powiatową Policji i Starostwem Powiatowym.

 

 

Najważniejsze informacje:

  • Wartość inwestycji: 4,5 miliona złotych
  • Dofinansowanie: 95% wartości zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD
  • Wykonawca: katowicka spółka Hydrogop
  • Termin realizacji: styczeń 2024

 

kanalizacja

 

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Ściernie w Bieruniu

Inwestycja polega na rozbudowie kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Ściernie w Bieruniu poprzez podłączenie do sieci kanalizacyjnej:

  • osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Marmurowej (wcześniej Bazaltowa),
  • trzech budynków użyteczności publicznej: Komendy Powiatowej Policji przy Turystycznej 1a, Starostwa Powiatowego przy ul. Św. Kingi 1, Centrum Inicjatyw Gospodarczych przy ul. Turystycznej 1
  • budynków przy ul. Warszawskiej.

W ramach inwestycji powstaje kanalizacja sanitarna wraz z przyłączami do posesji oraz przepompowniami ścieków.

 

Realizacja inwestycji wpłynie na podniesienie standardu życia mieszkańców oraz zwiększy atrakcyjność inwestycyjną i turystyczno-rekreacyjną Gminy Bieruń, przyczyniając się w efekcie do jej zrównoważonego rozwoju. Budowa kanalizacji sanitarnej na terenach obecnie nieuzbrojonych w sieć kanalizacyjną wpłynie pozytywnie na poprawę stanu środowiska naturalnego, eliminując ryzyko wydostawania się ścieków do gruntu (wycieki z nieszczelnych zbiorników bezodpływowych, nielegalny zrzut ścieków), podniesie też stopień skanalizowania miasta.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry