• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa budowa Mini Orlika na ulicy Chemików

Trwa budowa Mini Orlika na ulicy Chemików

Aktualności 29 Lipca 2022

Mini Orlik na stadionie KS Unii Bieruń Stary to projekt wybrany do realizacji głosami mieszkańców Bierunia w poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Właśnie trwają zaawansowane prace związane z jego budową. Już wktórce infrastruktura sportowa obiektu przy ulicy Chemików wzbogaci się o mini-boisko o wymiarach 15x10 (wraz z bandami) do gry w piłkę nożną 3x3 i inne gry wykorzystujące bramki.

 

mini orlikTrwa budowa Mini Orlika

 

Przypomnijmy, że zadanie pn.: "Mini Orlik na terenie KS Unia Bieruń Stary" zwycięzyło w zeszłym roku w Budżecie Obywatelskim Miasta Bierunia  w kategorii projektów ogólnomiejskich (dużych). Zdobyło w głosowaniu 803 głosy. Jego wartość to 200 000 zł. Więcej na jego temat przeczytacie na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Projekt polega na budowie mini boiska piłkarskiego o wymiarach 15x10 do gry w piłkę nożną 3x3, wraz z bandami o wysokości 1 metra w granicy pola gry. System mini-boiska pozwala rozgrywać mecze i przeprowadzać treningi na zamkniętej powierzchni, w miejscach zwykle nie dostosowanych do tego typu aktywności. Tworzy bezpieczną, odgrodzoną przestrzeń przeznaczoną do wszelkich gier wykorzystujących bramki.

 

mini

mini 3

 

Warto podkreślić, że infrastruktura piłkarska stadionu Unii Bieruń Stary wzbogaca się co roku - zawsze dzięki głosom oddanym na poszczególne projekty w Budżecie Obywatelskim. W roku 2019 wybudowane zostało boisko boczne (treningowe), w roku 2020 boisko główne Unii zyskało nowoczesne zraszacze do nawadniania murawy. W roku 2021 uroczyście otwarty został tzw."Orlik", a więc oświetlone boisko na nawierzchni z trawy syntetycznej. W tym roku zrealizowane zostanie jeszcze zadanie polegające na instalacji oświetlenia ledowego na głównym boisko stadionu, które wybrane zostało w zeszłym roku - w kategorii projektów małych (lokalnych) - KLIKNIJ TUTAJ i dowiedz sie więcej.

 

 

boisko boczneBoisko boczne (treningowe) powstało w roku 2019 na obiekcie KS Unia Bieruń Stary

 

 

                                               

Zraszacze do nawadniania murawy powstały na głównym boisku Unii Bieruń Stary w roku 2020

 

 

Podobne wiadomości:

do góry