• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego zawieszona!

Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego zawieszona!

Aktualności 5 Maja 2020

Na zeszłotygodniowej Sesji Rady Miejskiej w Bieruniu, podjęto decyzję, że w tym roku nie będzie realizowana szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia (Uchwała nr V/12/2020) Zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczne zostaną na walkę z epidemią koronawirusa i jej następstwami.


Warto podkreślić, że na tej samej Sesji Rady Miejskiej podjęto również Uchwałę w sprawie okresowego zwolnienia z podatku od nieruchomości (Uchwała nr V/10/2020). Na mocy tej uchwały, część bieruńskich przedsiębiorców, dotkniętych kryzysem wywołanym przez epidemię koronawirusa, nie zapłaci należnego Gminie podatku od nieruchomości. To forma pomocy Gminy Bieruń dla lokalnych podmiotów gospodarczych.

 

Podjęto również Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (Uchwała nr V/9/2020). Na mocy tej uchwały Gmina Bieruń przekaże 50 000 zł Powiatowi Bieruńsko-Lędzińskiemu, jako dotację celową na zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ w Tychach. Za zebrane przez Powiat i Gminy (w tym Bieruń) środki finansowe  zakupione mają być  m.in. kardiomonitory, wózek reanimacyjny, urządzenia do dezynfekcji (autoklaw, myjnie przelotowe), aparat do znieczulenia, urządzenia do wspomagania oddychania i monitorowania stanu pacjenta, materace przeciwodleżynowe oraz ubrania ochronne wielokrotnego użytku dla personelu medycznego.

 


Równocześnie zapewniamy, że wszystkie zadania wybrane do realizacji w zeszłym roku, w ramach piątej edycji Budżetu Obywatelskiego, są obecnie realizowane i w bieżącym roku oddane zostaną  do użytku Mieszkańców.

Są to:

Projekt Ogólnomiejski:

 1. Orlik na Chemików

Projekty pozostałe:

 1. Granitowa dla wszystkich
 2. Sportowe Osiedle Chemików
 3. Spacerkiem w Kulturę
 4. Zimowe uciechy na górce
 5. Poprawa estetyki LATO ZIMA na ul. Kościelnej i Barbary
 6. Suchą stopą
 7. Zatopieni w zieleni
 8. Budowa placu zabaw na Zabrzegu
 9. Siłownia napowietrzna wraz z altaną
 10. Profesjonalna Ochotnicza Straż Pożarna
 11. Bezpieczny ratownik cz. III - większa ochrona dla lepszego bezpieczeństwa strażaka

Więcej na temat projektów realizowanych w bieżącym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 przeczytacie na stronie internetowej bierun.budzet-obywatelski.org - KLIKNIJ TUTAJ


Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć prezentującej projekty zrealizowane w naszym mieście w ramach poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. (Są to wybrane inwestycje. Dotychczas w ramach BO zrealizowano w Bieruniu w sumie 75 projektów - 21 w 2016 roku, 19 w 2017 roku, 24 w 2018 roku, 11 w 2019 roku, natomiast w 2020 zrealizowanych zostanie 12 zadań).

 

Projekty zrealizowane w ramach poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego

Podobne wiadomości:

do góry