• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Przejście dla pieszych na ulicy Chemików przejdzie modernizację!

Przejście dla pieszych na ulicy Chemików przejdzie modernizację!

Aktualności 16 Sierpnia 2021

Powiat Bieruńsko-Lędziński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację zadania pn.: "Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej 59065, ul. Chemików w Bieruniu w km od 0+975 do 0+995". Wartość projektu to 60 000 zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 80% wartości projektu.

Przejście dla pieszych z nowoczesną sygnalizacją świetlną zlokalizowane będzie na wysokości ulicy Chemików 3, w pobliżu pawilonu SPECTRA, dworca autobusowego, na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Jego realizacja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu, w tym uczniów szkoły.

W ramach zadania planowane jest wykonanie oświetlenia dedykowanego polegającego na zastosowaniu opraw oświetleniowych o asymetrycznym rozsyle strumienia świetlnego. Dodatkowo wykonane zostaną rampy krawężnikowe na całej szerokości przejścia dla pieszych.

Pochylenie chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej na rampie nie będzie większe niż 10%. Planowane jest także wykonanie fakturowych oznaczeń nawierzchni, a także pasów wibracyjno-akustycznych.

 

PrzejścieZdjęcie poglądowe

 

Gmina Bieruń będzie partycypować w kosztach wkładu własnego wnioskodawcy. Na realizację zadanie przekaże 6 000 zł, co stanowi 50% wartości wkładu własnego do zadania i 10% wartości całego zadania.

  • Wartość zadania: 60 000 zł
  • Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 48 000 zł (80%)
  • Wkład własny wnioskodawcy (Powiatu i Gminy) - 12 000 zł (20%)
  • Wkład Gminy - 6 000 zł (50% wkładu własnego)

 

Zadanie wykonane będzie do października tego roku. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

 

Podobne wiadomości:

do góry