• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Powstaje fragment chodnika przy przystanku w pobliżu osiedla Homera

Powstaje fragment chodnika przy przystanku w pobliżu osiedla Homera

Aktualności 26 Czerwca 2023

Mała rzecz a cieszy! Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach (MZUiM), na wniosek Burmistrza Miasta Bierunia, buduje fragment chodnika przy przystanku autobusowym na ulicy Oświęcimskiej. Zadanie niewielkie, ale bardzo istotne dla Mieszkańców osiedla Homera, którzy zabiegali o jego realizację od dawna.

 

chodnik

 

 - Mam dla Was przykład, który pokazuje, że warto rozmawiać - mówi Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia. - Zwrócili się do mnie mieszkańcy osiedla Homera w sprawie brakującego odcinka chodnika wzdłuż ulicy Oświęcimskiej. Dokładnie chodzi o rejon przystanku autobusowego. Chociaż teren ten nie należy do naszej gminy, zawsze poważnie podchodzę do problemów, które dotyczą Was, mieszkańców - dodaje.
- Po konstruktywnych rozmowach z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w Tychach, osiągnęliśmy porozumienie.Obecnie trwa budowa chodnika!  To zadanie może wydawać się niewielkie, ale jest niezwykle potrzebne, ponieważ priorytetem jest nasze bezpieczeństwo - wyjaśnia Burmistrz.

 

Nowobudowany fragment chodnika poprawi bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej oraz komfort poruszania się. Zadanie było długo wyczekiwane, ale na szczeście rozmowy z dyrektorem tyskiego MZUiM przyniosły wreszcie porządane efekty. - Pokazaliśmy, że wspólnie możemy wprowadzać zmiany, nawet jeśli niektóre obszary nie są bezpośrednio w naszej gestii - podsumował Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica.

 

 
 

 

Podobne wiadomości:

do góry