Strona główna/Aktualności/Pomóżcie znaleźć złodzieja, który ukradł puszkę z pieniędzmi zebranymi w trakcie II Biegu 5 Kopców!

Pomóżcie znaleźć złodzieja, który ukradł puszkę z pieniędzmi zebranymi w trakcie II Biegu 5 Kopców!

Aktualności 2 Grudnia 2019

Doszło do porażającego incydentu! W niedzielę, 1 grudnia odbył się II Bieg 5 Kopców na Paciorkowcach w Bieruniu. Środki wpłacane przez uczestników tego charytatywnego biegu przekazane miały być na leczenie i rehabilitację  2,5-letniego Fabiana Koćwina oraz na budowę sali rehabilitacyjnej przy hospicjum ŚWIETLIKOWO w Tychach. Zostały jednak w całości skradzione!

Nasza społeczność jest bardzo poruszona tą smutną wiadomością. W skradzionej puszcze znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy złotych! Były to pieniądze wpłacane przez ludzi wielkiego serca, którzy przybyli na bieruński bieg z różnych gmin naszego województwa, by wspomóc w ten sposób szlachetną inicjatywę. Warto podkreślić, że w biegu udział wzięło około 600 osób!

Nikczemna kradzież sprawiła, że owoce ciężkiej pracy wielu wolontariuszy zostały zniweczone. Organizatorzy zapewniają jednak, że tragedia, która się wydarzyła nie osłabi w nich motywacji do dalszego działania i nie zniszczy instynktu niesienia pomocy potrzebującym.

 

 

Jak doszło do kradzieży? Około godziny 16.45 - 16.55 mężczyzna w wieku około 30 lat (łysy, około 170 cm wzrostu, ubrany w szarą kurtkę lub bluzę) zabrał puszkę, która znajdowała się na stoliku w biurze zawodów, a następnie uciekł z nią do samochodu, w którym czekał już kierowca. Mimo pościgu nie udało się powstrzymać złodziei. Samochód - Ford Mondeo - odjechał w stronę Chełmu Śląskiego.

Na miejsce przybyła policja. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.

 

Organizatorzy apelują o pomoc w odnalezieniu złodzieja!

Wiemy, że wielu z Was robiło zdjęcia i kręciło filmiki z biegu.

Prosimy o nadsyłanie na adres: sport@ bosir.bierun.pl wszelkich zdjęć lub filmów mogących pomóc w zidentyfikowaniu złodzieja.

Jeśli byłeś świadkiem tego przestępstwa lub widziałeś coś, co mogłoby ułatwić policji ustalenie sprawców, zadzwoń!

Kontakt:
Tel.: 601915699

 

Rejestracja ciemnego samochodu marki Ford Mondeo, którym odjechał, zaczynała się od KCH.

Złodziej najprawdopodobniej przed zdarzeniem siedział z boku i obserwował sytuację.

Podobne wiadomości:

do góry