Strona główna/Aktualności/Podpisano umowę na wsparcie finansowe dla sekcji modelarskiej w Bieruniu

Podpisano umowę na wsparcie finansowe dla sekcji modelarskiej w Bieruniu

Aktualności 5 Lutego 2019

Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowy na wsparcie finansowe zadań publicznych w 2019 roku - w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

Zadanie pn. „Działania na rzecz mieszkańców miasta Bierunia poprzez prowadzenie pracy szkoleniowej z dziećmi i młodzieżą w zakresie modelarstwa” będzie realizowane w ramach sekcji modelarskiej w Bieruniu, działającej przy Lidze Obrony Kraju - Biuro Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego w Katowicach. 


W ramach realizacji zadania przewiduje się m. in. prowadzenie pracy szkoleniowej w zakresie modelarstwa oraz udział w zawodach miejskich i powiatowych. Warto podkreślić, że sekcja modelarska w Bieruniu daje młodym mieszkańcom możliwość rozwijania nowych zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu w sposób bezpieczny i bardzo ciekawy.

 

    


Efekty działalności modelarni LOK w Bieruniu przełożyły się w roku 2018 na kilka dużych sukcesów. Nasza bieruńska sekcja została bowiem Drużynowym Wicemistrzem Polskim w kategorii F1N. 


Ponadto podopieczni modelarni LOK wielokrotnie zajmowali wysokie miejsca indywidualne w zawodach międzynarodowych, ogólnopolskich, a także wojewódzkich i powiatowych.

 

Podobne wiadomości:

do góry