Strona główna/Aktualności/Podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej w rejonie ulicy Węglowej i Jadwigi

Podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej w rejonie ulicy Węglowej i Jadwigi

Aktualności 19 Czerwca 2019

Dobra wiadomość! Do końca lata tego roku wzdłuż ulicy Węglowej powstanie droga rowerowa, która skomunikuje obecną drogę rowerową łączącą część starobieruńską i nowobieruńską z Plantami Karola.

18 czerwca Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowę z firmą Silesia Invest Sp. z o.o. z Gliwic na wykonanie robót budowlanych związanych z budową ścieżki rowerowej w rejonie ul. Węglowej i Jadwigi, realizowanej w ramach projektu pn.: Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap I”, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: „Budowa ścieżki rowerowej od ul. Warszawskiej do ul. Jagiełły”.  

 

Umowę podpisali Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica i Krzysztof Kamiński, Wiceprezes Zarządu Spółki Silesia Inwest

 

 

Zadanie obejmuje budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego z mieszanek mineralno - asfaltowych koloru czerwonego o powierzchni 2 786,0 m2, wykonanie fragmentów chodnika, dojść pieszych i zjazdów z kostki betonowej, a także instalację samoobsługowej stacji naprawy rowerów. Samoobsługowa stacja naprawy rowerów wyposażona będzie: w ręczną pompkę oraz uniwersalny zestaw narzędzi (m.in.: wkrętak, klucze, imbusy).

 

 

Wartość zadania to ponad 1 milion 160 tysięcy złotych. Termin jego realizacji to koniec września 2019 roku.

 

 

Przypomnijmy, że miasto Bieruń  pozyskało ponad 6 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację całego, kilkuzadaniowego projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap I”. Budowa ścieżki rowerowej w rejonie ulic Węglowej i Jadwigi to jeden z elementów tego szeroko zakrojonego projektu.

 

Obszernie na ten temat pisaliśmy w marcu tego roku - KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

 

Podobne wiadomości:

do góry