• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Oświetlono przejście dla pieszych na Chemików

Oświetlono przejście dla pieszych na Chemików

Aktualności 8 Grudnia 2021

Przejście dla pieszych na ulicy Chemików - w okolicy dworca autobusowego, pawilonu SPECTRA i Szkoły Podstawowej nr 1 zostało zmodernizowane. Wykonano na nim nowoczesne oświetlenie dedykowane, polegające na zastosowaniu opraw oświetleniowych o asymetrycznym rozsyle strumienia świetlnego. Dodatkowo wykonano rampy krawężnikowe na całej szerokości przejścia dla pieszych.

Inwestycję zrealizował Powiat Bieruńsko-Lędziński (ulica Chemików jest drogą powiatową) przy wsparciu środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Bieruń partycypowało w kosztach wkładu własnego.

 

oświetlenie

 

 

Powiat Bieruńsko-Lędziński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację zadania pn.: "Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej 59065, ul. Chemików w Bieruniu w km od 0+975 do 0+995". Wartość projektu to ponad 66 650 zł, natomiast dofinansowanie wyniosło blisko 80% wartości projektu.

 

Modernizacja i oświetlenie przejścia dla pieszych na ulicy Chemików przyczyni się zapewne do poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych uczestników ruchu, w tym uczniów szkoły i pasażerów komunikacji publicznej.

 

  • Wartość zadania: ponad 66 650 zł
  • Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 48 000 zł
  • Wkład własny wnioskodawcy (Powiatu i Gminy) - około 18 650 zł
  • Wkład Gminy - 50% wkładu własnego

 

Podobne wiadomości:

do góry