Strona główna/Aktualności/Oświetlamy Bieruń

Oświetlamy Bieruń

Aktualności 19 Września 2019

Za nami kolejny krok na drodze do kompleksowej modernizacji oświetlenia zewnętrznego na wielu ulicach naszego miasta. 16 września Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Śląskiego, na mocy której inwestycja oświetleniowa Bierunia, o wartości ponad 1 milion 668 tysięcy złotych dofinansowana zostanie kwotą ponad 1 milion 386 tysięcy złotych, w ramach RPO WSL.

 

Podpisano umowę na dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego w Bieruniu

 

 

 

W ramach działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, dotyczących efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii i gospodarki niskoemisyjnej prowadzone są konkursy w zakresie niskoemisyjnego transportu miejskiego oraz oświetlenia ulicznego. W rozstrzygniętym w czerwcu konkursie do dofinansowania łączną kwotą 56,04 mln zł wybrano 15 projektów, w tym projekt gminy Bieruń. KLIKNIJ TUTAJ!

 

 

 

Dzięki pozyskanym środkom niebawem ruszy realizacja  jednej z największych w historii naszego miasta inwestycji oświetleniowej! Szerzej na ten temat  pisaliśmy na stronie internetowej naszego miasta w lipcu tego roku - KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ. Przypominamy, że w ramach planowanego zadania zainstalowanych zostanie blisko 400 nowych opraw ledowych na 23 ulicach naszego miasta.

Zakres prac obejmuje wymianę oświetlenia w następujących lokalizacjach:

 1. ul. Ekonomiczna
 2. ul. Turyńska i Chemików
 3. ul. Nasypowa
 4. ul. Sokolska i Bażantów
 5. ul. Majowa
 6. ul. Kościelna
 7. ul. św. Barbary
 8. ul. Pilnikowa
 9. ul. Marcina (boczna)
 10. ul. Królowej Jadwigi (teren Skatepark)
 11. ul. Turystyczna (teren wokół budynku Centrum Inicjatyw Gospodarczych)
 12. ul. Turystyczna (teren wokół budynku Komendy Powiatowej Policji)
 13. ul. Bojszowska (teren przy "Zajeździe Jajosty")
 14. ul. Mikołaja
 15. ul. Krótka
 16. ul. Warszawska (teren przed halą sportową przy Szkole Podstawowej nr 3)
 17. łącznik pomiędzy halą sportową przy ul. Warszawskiej a Plantami Karola
 18. ul. Kadłubowa (parking)
 19. ul. Solecka (Plac przed Domem Pogrzebowym)
 20. ul. Węglowa ( teren przed Szkołą Podstawową nr 3)
 21. ul. Szarych Szeregów (parking przy hali sportowej)
 22. ul. Jagiełły (teren wokół Triady)
 23. ul. Zdrowia

 

 

Gmina Bieruń przymierza sie do przeprowadzenia postępowania na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Warto podkreslić, że na skutek przeprowadzonych prac nastąpi wzrost efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Modernizacja oświetlenia pozwoli na uzyskanie efektów ekologicznych, związanych ze zmniejszeniem zużycia energii, a więc zmniejszeniem emisji m.in. CO2 oraz efektów ekonomicznych, związanych z obniżeniem kosztów eksploatacji systemu oświetlenia ulicznego.

 

 

 

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica

 

 

 

Przypomnijmy, że planowana inwestycja oświetleniowa nie jest jedyną realizowaną w tej chwili w Bieruniu. Obecnie trwa już wymiana opraw oświetleniowych w 9 lokalizacjach naszego miasta KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ. Jest to inwestycja realizowana przy udziale innego dofinansowania - pochodzącego z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ, obejmująca instalację łącznie prawie 100 sztuk opraw ledowych.

 

 

 

 

 

Warto również podkreślić, że gmina Bieruń posiada gotową dokumentację projektową na modernizację oświetlenia zewnętrznego na kilkunastu kolejnych ulicach naszego miasta. W nieodległej przyszłości sięgać będzie po następne środki zewnętrzne, by dalej sukcesywnie intalować oświetlenie ledowe w Bieruniu.

Podobne wiadomości:

do góry