Strona główna/Aktualności/Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Bieruniu

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Bieruniu

Aktualności 13 Listopada 2018

11 listopada władze miasta oraz mieszkańcy wzięli udział w obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rozpoczęto je o godzinie 12.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno Gospodarczym przy ul. Remizowej, gdzie odbył się „ Historyczny Festiwal Smaków Na Ziemi Bieruńskiej”, na którym można było posmakować śląskich potraw oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Kolejnymi atrakcjami były konkursy, pieśni patriotyczne oraz występ zespołu Pieśni i Tańca ”Ziemia Bieruńska”.

O godzinie 15.00 w kościele NSPJ w Bieruniu odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, po której w asyście pocztów sztandarowych i harcerzy władze miasta oraz mieszkańcy udali się pod pomnik Powstańców Śląskich mieszczący się przy ulicy Wawelskiej, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Następnie, wraz z Orkiestrą Dęta KWK „Piast”, udano się do RCKG „Remiza” gdzie zagrano spektakl „Trzy skrzydła” teatru „Epidemia”. Na zakończenie odbył się koncert operetkowy.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już 9 listopada w naszych szkołach i przedszkolach. Nie zabrakło nas również na bieruńskim rynku gdzie o godzinie 11.11 razem wyśpiewaliśmy Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć tutaj.

W imieniu organizatorów oraz władz miasta Bierunia wszystkim, którzy byli obecni serdecznie dziękujemy.

do góry