• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/OSP Bieruń Nowy ma nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

OSP Bieruń Nowy ma nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

Aktualności 29 Października 2019

„Jeśli los ofiaruje ci skrzydła … nic ci po nich, jeżeli nie pragniesz posługiwać się nimi w służbie drugiemu człowiekowi”- ten cytat z Seneki wspaniale obrazuje postawę naszych strażaków ochotników! - tymi słowami Burmistrz Miasta Bierunia rozpoczał swoje przemówienie na uroczystym apelu strażackim, na którym przekazany został jednostce OSP Bieruń Nowy nowy pojazd ratowniczo - gaśniczy. Po czym dodał - Społeczeństwo podarowało nam druhów ochotników, by ci dbali o nasze bezpieczeństwo. My natomiast chcemy zapewnić druhom ochotnikom warunki do tego, by mogli jak najefektywniej nieść pomoc społeczeństwu. 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna Bieruń Nowy ma nowy wóz strażacki! To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla druhów ochotników, ale również dla wszystkich mieszkańców Bierunia. 28 października nastąpiło oficjalne przekazanie wozu strażakom. Towarzyszł temu uroczysty apel strażacki, na który przybyło wielu znamienitych gości.

Nowoczesny pojazd ratowniczo - gaśniczy, który nabyła jednostka OSP Bieruń Nowy kosztował w sumie 1 milion 100 tysięcy złotych.

  • Miasto Bieruń przekazało jednostce na ten cel dotację w wysokości 550 tysięcy złotych, a także dodatkowe środki na dokupienie doposażenia wozu.

Druhowie pozyskali również środki z następujących źródeł:

  • Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego - 261 tysięcy złotych
  • Funduszu Ochrony Środowiska (Narodowego i Wojewódzkiego) - 189 tysięcy złotych
  • W ramach dotacji celowej od Marszałka Województwa Śląskiego - 100 tysięcy złotych.

 

 

 

 

Warto dodać, że poprzedni wóz strażacki, jakim OSP Bieruń Nowy posługiwała się przez 26 lat  - Jelcz z 1993 roku, był już wozem bardzo wysłużonym i wysoce awaryjnym. Mieliśmy w ostatnich latach do czynienia m.in. z awarią pompy silnika, z dziurawym zbiornikiem, awarią autopompy i z licznymi pracami blacharsko - lakierniczymi, którym poddawany był wóz. Dzięki zakupieniu nowego pojazdu poprawią się komfort i efektywność pracy strażaków, a także bezpieczeństwo zarówno samych strażaków, jak i wszystkich mieszkańców.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry
top_baner