Strona główna/Aktualności/Nowy asfalt na ulicach Łysinowej i Marcina!

Nowy asfalt na ulicach Łysinowej i Marcina!

Aktualności 27 Listopada 2019

Prace na ulicach Łysinowej i Marcina dobiegają do szczęśliwego końca. Pod koniec listopada mieszkańcy musieli zmierzyć się z ostatnimi utrudnieniami w ruchu. W tym czasie na odcinkach objętych przebudową układna była warstwa asfaltu i asfaltobetonu. Teraz po nowej nawierzchni można już jeździć. Pozostały drobne prace wykończeniowe i procedury odbiorowe.

 

 

Zgodnie z umową, wykonawca - firma Jerzy Strzelec PUHE z Babic - ma czas na zakończenie robót do 4 grudnia, jednak większość prac już się zakończyła. W dniach 19-22 listopada prowadzone były najbardziej uciążliwe dla mieszkańców roboty - układanie wierzchniej warstwy nawierzchni. W tym czasie ulice Łysinowa i Marcina, a także bocznice były całkowicie zamykane dla ruchu samochodowego - bez możliwości dojazdu do posesji.


Był to ostatni etap przebudowy generujący tak duże utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Obecnie, w ostatnim tygodniu listopada prowadzone są jeszcze roboty brukarskie i prace związane z wyniesieniem przejścia dla pieszych.

 

Obecnie oświetlenie uliczne znajduje się po obu stronach drogi. Jest to jednak stan przejściowy. Lampy na słupach sieci niskiego napięcia będą zdemontowane przez właściciela - firmę TAURON w najbliższym czasie. Na drodze docelowo pozostanie tylko jedno oświetlenie - to ledowe, które jest oświetleniem miejskim.

 

Pojawiają się głosy mieszkańców zdziwionych faktem, że nowe lampy ledowe zamontowane zostały na środku chodnika. Z czego to wynika? Słupy postawione są tam, gdzie znajduje się bezpiecznik, który pokryty został kostką betonową. Dzięki temu pobocze drogi będzie łatwiejsze w utrzymaniu. Natomiast chodnik pełnowymiarowy znajduje się tylko z jednej strony drogi - od strony rzeki Mlecznej.

 

 

 

 

Przypomnijmy, że gruntowny remont drogi wzdłuż ulic Łysinowej i Marcina obejmował:

  • przebudowę ulicy Łysinowej i Marcina wraz z budową miejsc postojowych i budową zatok dla busów
  • budowę/przebudowę chodnika na całej długości drogi
  • budowę 300 m ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Łysinowej i Marcina - na odcinku od Oświęcimskiej do ulicy Mikołaja
  • budowę/przebudowę kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami
  • budowę sieci oświetleniowej kablowej
  • budowę kanalizacji teletechnicznej
  • przebudowę istniejącej napowietrznej sieci elektroenergetycznej nN (wraz z przyłączami) oraz istniejącej napowietrznej sieci oświetleniowej.

 

 

Koszt zadania to blisko 6,2 mln zł. Miasto Bieruń pozyskało na jego realizację 50% dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry