• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ku końcowi zmierza budowa tężni solankowej na osiedlu Granitowa

Ku końcowi zmierza budowa tężni solankowej na osiedlu Granitowa

Aktualności 7 Maja 2024

Na osiedlu Granitowa przy bulodromie stanęła inteligentna tężnia solankowa. Wokół urządzenia wkrótce zostanie wybrukowany teren. Przypomnijmy, że inwestycja ta realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024. Projekt pn.: ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ - budowa tężni solankowej na bulodromie przy os. Granitowa poparty został w głosowaniu przez 224 Mieszkańców. Jego wartość to 80 000 złotych.

 

tężniaPrzy bulodromie stanęła tężnia. Teren wokół będzie wypuzlowany.

Tężnia solankowa stanęła na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym za "Orlikiem" (w pobliżu Powiatowego Zespołu Szkół). Przypomnijmy, że cały ten kompleks powstał i co roku jest rozbudowywany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. To z inicjatywy Mieszkańców w roku 2019 wybudowane zostały boiska do Pétanque (bulodromy), a w kolejnych latach powstawały kolejne elementy - tablice wyników, wiata wypoczynkowa, altana, ławostoły, grill publiczny, stojak na rowery, toj toj, a w zeszłym roku - tory do minigolfa. Dodajmy, ze teren ten jest oświetlony (nowoczesne oświetlenie LED) i monitorowany (włączony do systemu monitoringu miejskiego).

 

buleBulodrom tętni życiem. Rozgrywki prowadzone są codziennie.

 

Na czym polega projekt pn. "ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ - budowa tężni solankowej na bulodromie przy os. Granitowa"? Projekt zakłada budowę inteligentnej tężni solankowej - innowacyjnej fotowoltaicznej konstrukcji, która w sposób inteligentny wykorzystuje zasoby solanki oraz energii elektrycznej. Tężnia jest samowystarczalna i nie wymaga podłączenia do żadnych sieci, w szczególności energetycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Aby skorzystać z inhalacji solankowej należy po prostu usiąść na ławeczce, która jest częścią tężni. Urządzenie samo rozpozna obecność człowieka i rozpoczyna generowanie solankowego aerozolu. Wytwarzanie aerozolu solankowego następuje w całym zasięgu oddziaływania tężni. Tężnia jest wyposażona w system telemetryczny, który informuje operatora o wszystkich parametrach pracy tężni, w tym na przykład o potrzebie uzupełnienia solanki. Więcej pod linkiem - KLIKNIJ TUTAJ.

 

mini golf                                   W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 przy bulodromie powstały tory do minigolfa

 

Dodajmy, że obecnie w Bieruniu mamy 4 tężnie solankowe - dwie na Skwerze Miast Partnerskich (przy ulicy Remizowej), jedna na ulicy Marcina (przy placu zabaw) i jedna na osiedlu Granitowa (przy bulodromie).

Więcej na temat projektu pn.: ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ - budowa tężni solankowej na bulodromie przy os. Granitowa przeczytacie KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Podobne wiadomości:

do góry