Strona główna/Aktualności/Kolejny krok na drodze do budowy ciągu pieszo-rowerowego łączącego Bieruń z Lędzinami

Kolejny krok na drodze do budowy ciągu pieszo-rowerowego łączącego Bieruń z Lędzinami

Aktualności 31 Stycznia 2019

Miasto Bieruń przymierza się do budowy ścieżki rowerowej łączącej zabytkowe centrum miasta, poprzez istniejącą ścieżkę rowerową (wybudowaną w 2017 roku) ze ścieżką rowerową zlokalizowaną w pasie drogi powiatowej - ulicy Lędzińskiej.

Realizacja tej inwestycji umożliwi bezpieczne rowerowe połączenie Bierunia z Lędzinami, a ponadto skomunikuje oba miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Bieruniu. 

 

 

Ogłoszono przetarg na realizację zadania pn.

"Budowa ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki".  

Ogłoszenie - kliknij tutaj.

Zachęcamy zainteresowane firmy do składania swoich ofert!

 

 

Inwestycja polegać będzie na budowie ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem w północno-zachodniej części Bierunia Starego. Zakłada  budowę drogi wewnętrznej o długości 170 m (o szerokości 3,5 m), z lewostronnym chodnikiem o szerokości 1,5 m - wzdłuż nasypu drogi krajowej DK 44. Ponadto wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 105 m, (o szerokości 3,5 m) łączący się z ulicą Lędzińską (na odcinku przechodzącym pod mostem).

 

 

 

 

Inwestycja zakłada wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową drogi ulicy Wylotowej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego, sieci oświetlenia ulicznego i kanalizacji telekomunikacyjnej o długości 275,0 m, realizowanych w ramach zadania pn.: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki”.

 

Przypomnijmy, że w sierpniu 2018 roku Burmistrz Krystian Grzesica  podpisał w Urzędzie Miarszałkowskim umowę na dofinansowanie projektu pn. "Budowa ciągu pieszo-rowerowego po starym śladzie ul. Wylotowej w Bieruniu przeznaczonego do aktywnego wypoczynku, rekreacji oraz turystyki".  Miasto Bieruń pozyskało wsparcie w wysokości 83 374 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na ten cel. 

Podobne wiadomości:

do góry