Strona główna/Aktualności/Kolejny krok ku bezpieczeństwu miasta

Kolejny krok ku bezpieczeństwu miasta

Aktualności 20 Listopada 2018

Przypominamy, że w zeszłym roku uruchomiono dwa kolejne elementy infrastruktury zapewniające mieszkańcom bezpieczeństwo. W Bieruniu działa pogodowa stacja meteorologiczna oraz specjalna aplikacja ostrzegawcza na telefony komórkowe.
2 października 2017 r. została uruchomiona w Bieruniu nowa stacja meteorologiczna. Stacja umiejscowiona jest na terenie Bierunia, a jej dane są odczytywane co 10 minut. Pozwala to na bieżące zapoznawanie się z stanem pogody, ilością opadów, kierunkiem i siłą wiatrów, temperaturą powietrza, a także ciśnieniem atmosferycznym.

Strona internetowa stacji meteorologicznej - KLIKNIJ

Uruchomiona została również specjalna aplikacja na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android. Aplikacja ta oprócz bieżącego stanu pogody ze stacji meteorologicznej pozwala na przekazywanie komunikatów i ostrzeżeń pogodowych, o utrudnieniach na drogach i w komunikacji, awarii, zdarzeń nadzwyczajnych i zarzadzania kryzysowego. Zakres komunikatów ostrzegawczych będzie systematycznie rozszerzany.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna całodobowo. Można ją pobrać ze sklepu Google Play - nazwa aplikacji „Ostrzeganie meteo Bieruń”.

Oczywiście nadal działa na terenie miasta system SMS-owego powiadamiania o grożącym niebezpieczeństwie powodziowym. Deklaracje do niego można wypełnić w siedzibie Urzędu Miejskiego ul. Rynek 14, Straży Miejskiej ul. Jagiełły 1 oraz za pośrednictwem strony internetowej.

KOLEJNY KROK KU BEZPIECZEŃSTWU MIASTA KOLEJNY KROK KU BEZPIECZEŃSTWU MIASTA 

do góry