Strona główna/Aktualności/Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Bieruniu

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w Bieruniu

Aktualności 3 Grudnia 2018

Nastrojowa muzyka, wspaniałe jedzenie i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój - tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w miniony weekend - 1 i 2 grudnia.

Był to wyjątkowy weekend, w trakcie którego do Bierunia zawitała Bożonarodzeniowa atmosfera. Na bieruńskim rynku uroczyście zaświecona została choinka, a Święty Mikołaj rozdał dzieciom cukierki!

W sobotę (1 grudnia) na bieruński rynek zjechały Food Trucki z całej Polski, dzięki czemu, przez dwa dni smakować można było potraw z rozmaitych stron świata. W godzinach popołudniowych w Bieruniu spadł śnieg, który sprawił ogromną radość dzieciakom, a rynkowi dodał zimowego uroku. Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu to jednak przede wszystkim masa kolorowych kramów, straganów i innych stoisk, na których nie zabrakło lokalnych wyrobów, dzieł rękodzielniczych i świątecznych gadżetów.

W drugi dzień jarmarku (2 grudnia) wkroczyliśmy w świątecznym nastroju, dzięki najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Swoje znakomite występy na scenie mieli podopieczni z Przedszkola nr 1, Niepublicznego Przedszkola „Karolek”, Studia Tańca Nowoczesnego „Word of Dance”, Szkoły Tańca „Emotion Dance Academy” oraz grup muzycznych „Bieruńskie giganty” i „Fire”. Urocze maluchy w mikołajowych czapeczkach i anielskich strojach dostarczyły dorosłym mnóstwo radości. Ale i dla nich przygotowana była cała masa atrakcji. Na scenie odbyły się przedstawienia - „Roko i Colino” oraz „Niespodzianka dla św. Mikołaja”.

Po południu dzieci wspólnie z Burmistrzem Miasta zapaliły choinkę, która znajduje się w samym centrum bieruńskiego rynku. Tym sympatycznym akcentem zainaugurowaliśmy przedświąteczny okres w naszym mieście. Wieczorem wystąpił zespół „Krzywa Alternatywa”, który hucznie zakończył dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie na bieruński rynek oraz za wspólne spędzenie dwóch niezapomnianych dni na Jarmarku Bożonarodzeniowym, w trakcie których niezwykle odczuwalny był świąteczny klimat.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W BIERUNIU 2018

do góry