• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Jak zmieni się teren za bieruńską Groblą?

Jak zmieni się teren za bieruńską Groblą?

Aktualności 22 Marca 2023

Przeszło 80 osób uczestniczyło w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zagospodarowania terenu za historyczną Groblą w Bieruniu. Miasto przygotowało swoje propozycje, a projektant z LIGAS Architekci przedstawił wstępne założenia i omówił przyjęte rozwiązania.

 Konsultacje społeczne w sprawie terenu za GrobląKonsultacje społeczne w sprawie terenu za Groblą.

 

Edukacyjna ścieżka spacerowa, rolkostrada, wiklinowy labirynt, naturalistyczny plac zabaw, pomost widokowy, czatownie, czyli punkty, z których będzie można obserwować ptaki, a nawet pumptrack. To tylko kilka propozycji na to, co ma powstać na 28-hektarowym terenie za historyczną Grobla w Bieruniu.

 

Teren za groblą będzie zagospodarowany.Teren za Groblą będzie zagospodarowany.

 

Bierunianie mieli okazję, aby wypowiedzieć się w tym temacie, zgłaszali swoje pomysły, ale też uwagi. Teraz miasto przeanalizuje wszystkie wnioski, po to, by finalnie powstał gotowy projekt.

 

 Rozmowy o terenie za Groblą. W spotkaniu wziął udział burmistrz Bierunia - Krystian Grzesica.Rozmowy o terenie za Groblą. W spotkaniu wziął udział burmistrz Bierunia - Krystian Grzesica.

 


Przypomnijmy, że blisko 3 lata temu Bieruń nieodpłatnie przejął 7,5 hektara gruntu pomiędzy Groblą a DK44 i chce stworzyć tam wyjątkowy park. Był to warunek zawartego z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa porozumienia.

 

Docelowo miasto ma koncepcję na zagospodarowanie 28 hektarów. Teraz przyszedł czas, by przeanalizować zgłoszenia mieszkańców i wypracować docelową koncepcję.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa do końca roku 2023, a prace mają się zakończyć uzyskaniem pozwolenia na budowę.

 

Podobne wiadomości:

do góry