• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Infrastruktura piłkarska rozwija się bo mieszkańcy mają głos!

Infrastruktura piłkarska rozwija się bo mieszkańcy mają głos!

Aktualności 25 Listopada 2022

Stadion Klubu Sportowego Unia Bieruń Stary, którym zarządza Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji wzbogacił się w tym roku o kolejne elementy nowoczesnej infrastruktury, a to za sprawą dwóch zrealizowanych na jego terenie zadań. Mowa tu o projektach wybranych do realizacji głosami mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego - "Mini Orlik na terenie KS Unia Bieruń Stary" oraz "Oświetlenie boiska głównego KS  Unia Bieruń Stary". Piłkarze korzystają już z efektów zakończonych prac!

 

lampy                                                                     Główne boisko KS Unii Bieruń Stary zostało oświetlone

 

Oświetlenie boiska głównego to zadanie, które zwyciężyło w kategorii projektów małych (do 80 000 zł) w Budżecie Obywatelskim 2022 zdobywając 722 głosy mieszkańców. Zakładało montaż 8 lamp oświetleniowych w technologii LED w okół płyty boiska. Więcej na ten temat - TUTAJ.

 

 

Mini OrlikMini boisko piłkarskie na obiekcie Unii Bieruń Stary

Mini Orlik to boisko o nietypowych wymiarach 15x10 metrów otoczone bandą o wysokości jednego metra, służące do gry w piłkę nożną 3x3. (Nawierzchnia z trawy syntetycznej). Zadanie to zwyciężyło w kategorii projektów ogólnomiejskich (do 200 000 zł) w Budżecie Obywatelskim 2022 zdobywając 803 głosy. Więcej na ten temat - TUTAJ.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, że na obiekcie Unii Bieruń Stary co roku realizowane są zadania wybrane do realizacji w ramach kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego. Ogromna aktywność i niecodzienna mobilizacja tego środowiska skutkuje coraz to nowocześniejszymi inwestycjami, które Miasto Bieruń z przyjemnością realizuje. Zatem inrastruktura piłkarska rozwija się... bo mieszkańcy mają głos!

 

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego (BO 2020) zrealizowane były zadania:

"Orlik na Chemików" -  boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej (wyposażone w oświetlenie LED) na obiekcie KS Unii Bieruń Stary

 

boiskoBoisko typu "Orlik" to zadanie, które zwycięzyło w Budżecie Obywatelskim 2020

 

 

"Sportowe osiedle Chemików" - projekt ten zakładał m.in. montaż piłkochwytów pomiędzy boiskami na obiekcie Unii Bieruń Stary oraz instalację nawadniaczy murawy na głównym boisku

Czytaj więcej: Zraszacze do nawadniania płyty boiska na Chemików już działają!

 

                                                             

Zraszacze nawadniają murawę latem już od dwóch lat - BO 2020

 

 

W jeszcze wcześniejszej edycji Budżetu Obywatelskiego (BO 2019) do realizacji wybrany został projekt:

Rewitalizacja boiska przy ulicy Chemików - projekt zakładał przywrócenie do pełnego użytkowania boiska bocznego na obiekcie KS Unii Bieruń Stary (rekultywacja starego boiska zlokalizowanego z boku stadionu)

Czytaj więcej: Rekultywacja boiska piłkarskiego UNII Bieruń Stary

 

boczneZrewitalizowane boisko boczne - BO 2019

 

A co przed nami? W przyszłym roku obiekt Unii Bieruń Stary znów sie zmodernizuje, bowiem w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znów do realizacji na nim wybrane zostały dwa zadania. Mowa o:  Crossfit Ninja Warior Park Bieruń oraz Ławki rezerwowych na stadionie Unii Bieruń Stary

CROSSFIT NINJA WARIOR PARK to klatka przeznaczona do rozbudowanego, kompleksowego treningu zawodnika biegów przeszkodowych typu Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race czy Biegun. To kombinacja sprzętu który, umożliwia wielowariantowy trening techniki i siły z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach OCR’ach i torach Ninja.

Projekt ten wybraany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 został w katagorii projektów ogólnomiejskich (do 200 000 zł) zdobywając 507 głosów mieszkańców. Zrealizowany zostanie przy boiskach - na terenie komplksu sportowego KS Unii Bieruń Stary.

 

ninjaCROSSFIT NINJA WARIOR PARK - zdjęcie poglądowe

 

Ławki rezerwowych na stadionie Unii Bieruń Stary - projekt zakłada zakup wiat z ławkami i podestem na kołach dla zawodników rezerwowych dla boisk: bocznego i orlika zrealizowanych w poprzednich edycjach z Budżetu Obywatelskiego.

Zadanie to wybrane zostało do realizacji głosami 169 osób w kategorii projektów małych w Budżecie Obywatelskim 2023.

 

ławkiŁawki rezerwowych - zdjęcie poglądowe

 

 

Podobne wiadomości:

do góry