• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Informacje Zarządu Transportu Metropolitalnego

Informacje Zarządu Transportu Metropolitalnego

Aktualności 23 Marca 2020

Zmiany rozkładu jazdy, instrukcja jak zwrócić bilety okresowe i dodatkowe czyszczenie pojazdów - zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

 

1. Ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku ze stanem epidemii - KLIKNIJ TUTAJ.

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zmniejszającą się liczbą pasażerów oraz zmniejszeniem liczby dostępnych kierowców i motorniczych wprowadza istotne ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

Prosimy, aby rozkład jazdy sprawdzać przed podróżą na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego. W wyniku wdrażania wielu korekt niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na wszystkich przystankach autobusowych.

 

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca również do tego, aby Pasażerowie na adres kancelaria@metropoliaztm.pl zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent - wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji - będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.

 

 2. Jak zwrócić bilet okresowy? Przeczytaj instrukcję, jak zwrócić bilet ZTM krok po kroku - KLIKNIJ TUTAJ.

Pasażerowie posiadający bilety 7-, 30-, 90-, 120-dniowe oraz wieloprzejazdowe mogą zdecydować się na zwrot pieniędzy. W tej chwili jest to możliwe tylko zdalnie. Stacjonarne Punkty Obsługi Pasażera zostały zamknięte. Nie ma również możliwości zwrotu w siedzibie Zarządu Transportu Metropolitalnego.Stąd instrukcja, jak zwrócić bilet nie wychodząc z domu - KLIKNIJ TUTAJ.

 

3. Dodatkowe czyszczenie pojazdów - KLIKNIJ TUTAJ.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zwrócił się do przewoźników, aby ze szczególną dokładnością przeprowadzali dezynfekcje pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem np. poręczy, uchwytów i kasowników. Oprócz szczególnej dokładności zalecono także wzmożone kontrole czystości w pojazdach. W przypadku zaniedbań, będą nakładane kary.

Ponadto ZTM zalecił kierowcom i motorniczym otwieranie wszystkich drzwi - celem ograniczenia liczby kontaktów ludzkiego ciała z elementami pojazdów.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Czytaj również: 

Komunikacja gminna na liniach A, A-1, B i D od 16 marca 2020 r.

Podobne wiadomości:

do góry