• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Budżet Obywatelski 2023 - ruszyło głosowanie

Budżet Obywatelski 2023 - ruszyło głosowanie

Aktualności 26 Września 2022

26 września ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Głosować można za pomocą platformy internetowej a także tradycyjnie (na kartach) w dwóch siedzibach Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 1 i nr 2.

 

budżet obywatelski 2023
 
 
Z końcem sierpnia zakończył się nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023. W tej edycji wpłynęło łącznie 11 wniosków. W toku weryfikacji oraz spotkań z mieszkańcami i wnioskodawcami, jeden z projektów pierwotnie zgłoszonych jako ogólnomiejski został skorygowany i trafił do puli projektów "małych". Ostatecznie więc głosować można na 2 projekty ogólnomiejskie i 9 tzw. małych. Głosowanie ruszyło 26 września. Projekty można przeglądać na stronie:
 

https://bierun.budzet-obywatelski.org/projekty

 

budżet obywatelski
 
 
Głosowanie trwa od 26 września do 9 października i odbywać się będzie poprzez stronę internetową https://bierun.budzet-obywatelski.org oraz w sposób tradycyjny w punktach zlokalizowanych w lokalach Miejskiej Biblioteki Publicznej pod adresami:
 
  • ul. Chemików 45
  • ul. Jagiełły 1

 

Głosować może każdy mieszkaniec Bierunia, nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy głosujący może wybrać 1 projekt z kategorii ogólnomiejskich
oraz 1 projekt z kategorii tzw. małych.


Ogłoszenie wyników nastąpi do 31 października, natomiast realizacja wybranych projektów przewidziana jest na rok 2023.

Podobne wiadomości:

do góry