• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/108 filmów zgłoszonych na XIV Ogólnopolski i IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali!

108 filmów zgłoszonych na XIV Ogólnopolski i IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali!

Aktualności 11 Sierpnia 2022

Kilkuletnia przerwa w organizacji festiwalu nie wpłynęła na spadek zainteresowania tą imprezą wśród filmowców amatorów. Na tegoroczną edycję Festiwalu Filmów Amatorskich im. L. Wojtali wpłynęło aż 108 filmów! Jest to rekordowa liczba w historii bieruńskiego festiwalu. Filmy można było zgłaszać do 10 sierpnia. 


logo festiwal
Festiwal Filmów Amatorskich im. L. Wojtali odbywa się w tym roku po raz 14., przy czym po raz czwarty jako impreza o zasięgu międzynarodowym. 

- Poza produkcjami krajowymi wpłynęły na tegoroczny festiwal filmy z Hiszpanii, Francji, Niemiec, a ciekawostką jest to, że dostaliśmy film nawet z Paragwaju, co świadczy o sporym zainteresowaniu imprezą - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Wojciech Wikarek. - Na naszym przeglądzie mamy wszystkie gatunki filmowe, czyli dokument, krótki metraż, fabuła, animacja, również skala wiekowa autorów filmów jest bardzo szeroka: od młodzieży
po osoby w wieku mocno zaawansowanym.

Spośród nadesłanych 108 filmów komisja konkursowa wybierze 20, które zostaną zakwalifikowane do konkursu głównego.

Organizatorami Festiwalu są:

  • Stowarzyszenie Solidarność Pamięci Strajkujących Górników Kopalni Węgla Kamiennego Piast 14-28 Grudnia 81
  • Miasto Bieruń
  • Powiat Bieruńsko-Lędziński
  • Województwo Śląskie za pośrednictwem Ars Cameralis Silesiae Superioris (Ars Cameralis jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Śląskiego)
  • Polska Grupa Górnicza - Kopalnia Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit
  • Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce


Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 września w Domu Kultury GAMA w Bieruniu. Ogłoszenie Wyników nastąpi podczas Gali Finałowej w dniu 24 września. Gośćmi specjalnymi Gali będą Sebastian Riedel i Rozalia Bryła. 

Zobacz filmowo-muzyczną zapowiedź: 

                                         

 

                                         Natomiast 17 września zapraszamy wszystkich mieszkańców Bierunia na Rynek, gdzie odbędzie się Wieczór Filmowy - wydarzenie promujące XIV Ogólnopolski i IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali. Tego dnia Rynek zamieni się w kino plenerowe. Na dużym ekranie zostaną pokazane najciekawsze filmy z poprzednich edycji festiwalu! Będą też dodatkowe atrakcje: 

  • występ Orkiestry Dętej PIAST
  • premierowy pokaz jednoaktówki "Hollywood na placu", przygotowanej specjalnie na tę okazję pzrez Teatr dla Dorosłych w Bieruniu

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj - KLIKNIJ


Kino pleneroweZdjęcie poglądowe

Podobne wiadomości:

do góry