Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 709.

 • Aktualności - 2018-10-16 Informacja dotycząca gminnego programu ograniczania niskiej emisji Aktualności 16 październik

  Informacja dotycząca gminnego programu ograniczania niskiej emisji

  Informujemy, że Rada Miejska w Bieruniu przyjęła „Gminny program ograniczenia niskiej emisji”, który prowadzony będzie w latach 2018-2020, a na jego realizację przeznaczono łączną kwotę 150 000 zł:

 • Aktualności - 2018-10-15 Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia Aktualności 15 październik

  Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia

  15 października Burmistrz Miasta Bierunia odwiedził kolejne rodziny, w których urodził się mały bierunianin lub bierunianka. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2018-10-15 Aktualności 15 październik

  Odsłoniliśmy pomnik ofiar wojen światowych i represji XX wieku

  287 nazwisk znalazło się na Pomniku Pamięci Ofiar konfliktów XX wieku, który odsłonięto w ubiegłą sobotę i poświęcono na cmentarzu parafialnym przy kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bieruniu Nowym.

 • Aktualności - 2018-10-15 Aktualności 15 październik

  Informacja o XIII Sesji Rady Miejskiej w Bieruniu

  Informuję, że w dniu 18 października 2018 r. o godz. 15.00 w dużej sali szkoleń Urzędu Miejskiego w Bieruniu odbędzie się XIII SESJA RADY MIEJSKIEJ w BIERUNIU z proponowanym porządkiem obrad:

 • Aktualności - 2018-10-14 Cztery nowe parkingi w Bieruniu Aktualności 14 październik

  Cztery nowe parkingi w Bieruniu

  W bieżącym roku w naszym mieście wykonano cztery zadania polegające na budowie lub przebudowie parkingów samochodowych. Dzięki temu w ostatnich tygodniach w Bieruniu pojawiło się łącznie prawie 150 nowych miejsc parkingowych! Dwie inwestycje parkingowe zrealizowane zostały w nowobieruńskiej części miasta, a dwie w starobieruńskiej.

 • Aktualności - 2018-10-13 Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na Granitowej Aktualności 13 październik

  Ostatnia faza prac związanych z przebudową drogi dojazdowej do garaży na Granitowej

  Przebudowa drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa wchodzi w ostatnią fazę. W ciągu najbliższych dni roboty zostaną zakończone, a droga oddana do użytku mieszkańców.

 • Aktualności - 2018-10-11 Ogłoszenia 11 październik

  Nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów

  Informujemy, że do 20 października br. w Punkcie Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Bieruniu można składać wnioski o przyznanie stypendium dla studentów na rok akademicki 2018/2019.

 • Aktualności - 2018-10-11 Konsultacje Społeczne 11 październik

  Terminy posiedzeń komisji stałych oraz sesji Rady Miejskiej w październiku

  Przypominamy o posiedzeniach komisji stałych oraz sesji Rady Miejskiej, które odbędą się w miesiącu październiku br. Poniżej zamieszczamy terminy posiedzeń poszczególnych komisji i główne tematy, jakimi będą zajmować się radni:

 • Aktualności - 2018-10-11 Trwa modernizacja chodników Aktualności 11 październik

  Trwa modernizacja chodników

  W naszym mieście trwają prace związane z remontami chodników. Obecnie modernizowany jest chodnik wzdłuż ulicy Oświęcimskiej. W najbliższej przyszłości ruszy wymiana nawierzchni chodników zlokalizowanych na osiedlach Homera oraz Węglowa. Odebrano już roboty związane z remontem chodnika mieszczacego się na ulicy Barbórki (obok Przedszkola nr 3).

 • Aktualności - 2018-10-10 Remont ulicy Wiosennej zakończony Aktualności 10 październik

  Remont ulicy Wiosennej zakończony

  Dobiegła końca inwestycja polegająca na przebudowie drogi wewnętrznej - ulicy Wiosennej w Bieruniu Nowym. Żużlowo - tłuczniowa nawierzchnia została wymieniona na nawierzchnię frezowaną z powierzchniowym utrwaleniem.

do góry