Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 454.

 • Aktualności - 2018-09-22 Siłownia zewnętrzna na osiedlu Chemików oddana do użytku mieszkańców Aktualności 22 wrzesień

  Siłownia zewnętrzna na osiedlu Chemików oddana do użytku mieszkańców

  Zakończyły się prace związane z montażem urządzeń siłowni zewnętrznej. Jest to inwestycja zrealizowana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Nowo powstała siłownia "Pod chmurką" oddana już została do użytku mieszkańców. Prezentuje się znakomicie i bardzo dobrze służy użytkownikom.

 • Aktualności - 2018-09-21 Oczyszczono rowy kanalizacyjne w pobliżu ulicy Wawelskiej Aktualności 21 wrzesień

  Oczyszczono rowy kanalizacyjne w pobliżu ulicy Wawelskiej

  Zakończyły się roboty prowadzone przez PGG S.A.oddział KWK Piast-Ziemowit polegające na oczyszczeniu rowu odprowadzającego wody deszczowe oraz na wzmocnieniu skarpy.

 • Aktualności - 2018-09-20 Przebudowa skarpy na ulicy Mieszka I Aktualności 20 wrzesień

  Przebudowa skarpy na ulicy Mieszka I

  Na ulicy Mieszka I trwają roboty budowlane polegające na przebudowie skarpy. Nie jest to wprawdzie duża inwestycja - jej koszt to ponanad 43 tys. zł, ale jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców kilku posesji tej ulicy.

 • Aktualności - 2018-09-18 Trwa remont ulicy Ofiar Oświęcimskich Aktualności 18 wrzesień

  Trwa remont ulicy Ofiar Oświęcimskich

  Trwa gruntowna przebudowa i modernizacja drogi powiatowej - ulicy Ofiar Oświęcimskich w Bieruniu Nowym. Realizowane zadanie, którego inwestorem jest Powiat Bieruńsko-Lędziński obejmie docelowo również remont ulicy Kosynierów, który ruszy już wkrótce.

 • Aktualności - 2018-09-17 Dobiega końca termomodernizacja budynku Domu Kultury "GAMA" Aktualności 17 wrzesień

  Dobiega końca termomodernizacja budynku Domu Kultury "GAMA"

  Ku końcowi zmierzają prace związane z termomodernizacją budynku Domu Kultury "GAMA" mieszczącego się przy ulicy Chemików 45. Już na początku października mieszkańcy będą mogli podziwiać końcowy efekt prac.

 • Aktualności - 2018-09-17 Parking na ulicy Węglowej już prawie gotowy Aktualności 17 wrzesień

  Parking na ulicy Węglowej już prawie gotowy

  Do końca tygodnia przewidziany jest termin oddania robót związanych z modernizacją parkingu samochodowego mieszczącego się wzdłuż ulicy Węglowej. Inwestycja ta polegała na wykonaniu nawierzchni miejsc postojowych i dróg manewrowych z betonowej kostki brukowej wzdłuż ulicy Węglowej, przy budynku mieszkaniowym - numery: 49-57.

 • Aktualności - 2018-09-16 Bieruński akcent na czeskim jarmarku Aktualności 16 wrzesień

  Bieruński akcent na czeskim jarmarku

  W sobotę, 15 września mieszkańcy Bierunia wyruszyli do Moravsky'ego Berouna na jarmark. Jarmarczna impreza jest tradycyjnym corocznym wydarzeniem, na które od lat jeżdżą nasi mieszkańcy zapraszani przez włodarzy naszego czeskiego partnerskiego miasta.

 • Aktualności - 2018-09-14 Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w Bijasowicach Aktualności 14 wrzesień

  Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w Bijasowicach

  We wtorek, 11 września odbyło się posiedzenie Zespołu Roboczego ds. bezpieczeństwa powodziowego na obszarze Bijasowic. Członkowie Zespołu zapoznali się z postępem prac przy budowie przepompowni i rurociągu tłocznego.

 • Aktualności - 2018-09-13 Postępy w realizacji inwestycji na osiedlu Chemików Aktualności 13 wrzesień

  Postępy w realizacji inwestycji na osiedlu Chemików

  Na osiedlu Chemików realizowanych jest obecnie kilka inwestycji miejskich. Przy blokach mieszkalnych budowane są nowe miejsca parkingowe, a na całym osiedlu rozpoczął się montaż energooszczędnego oświetlenia ulicznego w technologii LED. Zakończono już instalację siłowni "Pod Chmurką". Na tym jednak nie koniec inwestycji w tej części miasta

 • Aktualności - 2018-09-13 Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Bieruniu Aktualności 13 wrzesień

  Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Bieruniu

  W piątek, 7 września w kinoteatrze „Jutrzenka” odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Bieruniu, którą wielu znamienitych gości z kraju i z zagranicy zaszczyciło swoją obecnością.

do góry